24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Zůstane Scholesy ještě rok?

S 38. narozeninami Paula Scholese se v médiích začalo spekulovat o jeho dalším působení na Old Trafford.

Legenda Manchesteru United Paul Scholes oslavila v pátek 16. listopadu/november své 38. narozeniny, což byla pro média nahrávka na smeč a tak se začalo živě spekulovat o tom, zda bude tento ryšavý středopolař oblékat dres Red Devils i v následujícím roce.

 

Poté, co Scholesy odehrál svůj „poslední“ zápas ve finále Lize mistrů proti Barceloně, ukončil v létě roku 2011 svou bohatou kariéru, ale jak víme, u fotbalu jako takového i nadále zůstal a pokračoval jako asistent u rezervního týmu. Později začal s tímto týmem dokonce trénovat a vše spělo k jedinému závěru. Kopačky zůstaly Scholesovi viset na hřebíku pouze půl roku a on vyslyšel volání svého milovaného klubu. Rozhodl se tedy, že se vrátí na fotbalové trávníky a pomůže mužstvu v bitvě o ligovou trofej. Navlékl si tedy dres, nyní už s číslem 22 a dal jasně najevo všem, kteří o něm pochybovali, že má stále na to, aby hrál na té nejvyšší úrovni. I ve 37 letech byl ohromnou vzpruhou naší zálohy a skoro to vypadalo, jakoby ani nikdy neskončil. Ani s jeho vydatnou pomocí ovšem United nakonec nedokázali obhájit ligový titul. Ovšem Scholes v květnu roku 2012 prodloužil smlouvu o další rok a jako by si sám pro sebe řekl, že pokud má skončit, tak jedině s trofejí nad hlavou.

 

Nyní už je Scholeymu 38 a už teď se začíná přemítat o jeho pokračování. Sir Alex Ferguson v květnu řekl, že je přesvědčen, že sezóna 2012/2013 bude jeho opravdu poslední. Scholes předvádí v dresu United stále neuvěřitelné výkony, ačkoliv je pokles jeho fyzického fondu očividný. Fergie se tedy nevyhnul otázce, která se týkala ryšavého génia a jeho případného prodloužení smlouvy.

 

„On je stále nejlepším nahrávačem v této zemi. Je nezastavitelný a neúnavný. Stále má chuť hrát fotbal. Je to něco úžasného. V průběhu let jej postihlo jedno nebo dvě zranění a poté, co loni v létě skončil, se znovu k fotbalu vrátil. Byl neskutečným přínosem ve druhé polovině minulé sezóny. Já si zkrátka myslím, že by měl pokračovat v tom, co dělá. Měl by se rozhodnout sám za sebe, co bude dál,“ řekl na téma Paul Scholes Fergie.

 

Fotbalové schopnosti geniálního Paula Scholese nebudeme moci využívat do nekonečna a je velmi pravděpodobné, že tento hráč zůstane u klubu a bude učitelem pro mladé hráče. Do té doby se můžeme kochat jeho nenapodobitelným uměním, jelikož něco takového už na Old Trafford neuvidíme. Na druhé straně je třeba si přiznat, že jednou přijde den, kdy tu Paul nebude a hráči jako Tom Cleverley, Anderson, Nick Powell a další mladí dravci díru, která po něm zbyde, vyplní. Stále častěji se volá po tom, aby se tak stalo co nejdříve a já s tím jenom souhlasím. Osobně mi přijde nefér využívat Scholese a Giggse za každou cenu a opomíjet při tom mladé talenty, kteří čekají na svou šanci. A potom, myslím si, že je zbytečné se obávat, co bude až tito dvě živoucí legendy skončí. Mladí hráči tu nejsou proto, aby je nahradili, ale aby přinesli do hry zase něco nového, více energie, dravosti, drzosti, dali naší hře nový rozměr a vytvořili novou éru United. Kdy se tak stane, ukáže až čas a pouze Sira Alex Ferguson ví, kdy ten čas přijde.

 

 

 

zdroj: menmedia.co.uk

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!