22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Review: Norwich City – Manchester United

Manchester United si odváží ze hřiště Norwiche City prohru 1:0 a ve 12. kole anglické Premier League tudíž vyšel bodově naprázdno.

Po poslední letošní reprezentační přestávce nyní United čeká do konce tohoto kalendářního roku, až na střetnutí s Citizens, série snadnějších zápasů, ze kterých bude nutné nasbírat co největší počet bodů, z čehož by pak United mohli těžit začátkem jara. Poté, co se Ďáblům podařilo otočit zápas ve Villa Parku, byla další pevností, kterou jeli svěřenci Sira Alexe dobýt, ta s názvem Carrow Road. Jenže houževnatí Kanárci vystavěli před svou bránou pevný obranný val, přes který se Rudí ďáblové nedostali. Navíc jsme sami nepředvedli optimální výkon, který by měl vést k výhře. Manchesteru scházelo ve hře mnoho aspektů, které jindy zdobí naši hru. Naši hráči však byli v tomto utkání naprosto neškodní, a i když Norwich po hodině hry vstřelil první gól zápasu, na hře se toho moc nezměnilo. Dnes jsme si vyhrát rozhodně nezasloužili a sebevědomé mužstvo Canaries na domácí půdě po právu zvítězilo 1:0.

 

Celek z jihovýchodní Anglie, který se loni vrátil mezi anglickou smetánku, se v nejvyšší anglické fotbalové soutěži bez problémů udržel, když obsadil 12. příčku v tabulce. Tím ovšem zároveň skončila tříletá práce kouče Paula Lamberta, který přijal nabídku Aston Villy. V červnu se tak Kanárci museli poohlédnout po novém manažerovi a volba padla na Chrise Hughtona, jenž do té doby trénoval Birmingham. Zda se tato změna projevila na výkonech nejbližšího soupeře United, se zatím s jistotou říci nedá, ale jisté je, že irský trenér se na Carrow Road již usadil a bude se snažit nasměrovat svůj současný tým k úspěchům. Bojovný Norwich, který patří spíše k horšímu průměru Premier League, se aktuálně drží na 15. pozici a očekává se, že bude bojovat spíše ve středu tabulky. Tak uvidíme, jaká bude jeho pozice na jaře, při dalším měření sil s United.

 

Canaries si zachovávají rys ostrovního celku a jejich nevyzpytatelnost zůstává na stejné úrovni jako loni. Bod z White Hart Lane a porážka Arsenalu jsou toho plnohodnotnými důkazy. Nicméně vysoké příděly od Chelsea, Liverpoolu či Fulhamu z 1. kola, dokreslují jejich nedostatky a nevyrovnanost výkonů.

 

Manchester United sice vyhrál oba vzájemné zápasy z minulé sezóny, nicméně ani jeden z nich nebyl z naší strany nijak přesvědčivý. Vítězství 2:0 na Old Trafford bylo povinností, ovšem už tehdy nám houževnatý Norwich ukázal, že není snadným soupeřem. Výjezd na Carrow Road pak tento fakt beze zbytku potvrdil a o konečném vítězství 1:2 se museli postarat veteráni Scholes a symbolicky Giggs, který gólem v nastaveném čase okořenil svůj jubilejní 900. start v dresu Rudých ďáblů.

 

Forma Rudých ďáblů nabírá na obrátkách ačkoliv, jak dobře víme, slabin v naší hře je stále dost. Chyby ve středu pole a nezvykle propustná defenziva dovolují našim soupeřům skórovat až příliš často, zejména pak v prvních pětačtyřiceti minutách. Naproti tomu je útočná síla United natolik velká, že dokážeme otáčet vývoje zápasů a druhé poločasy se povětšinou hrají výhradně v naší režii. Významnou roli v posledních duelech hraje především Chicharito, který podává skvělé výkony a co hlavně, zakončuje přesně. I díky jemu držíme momentálně v tabulce první příčku a postup do jarní fáze Ligy mistrů máme po čtyřech výhrách ve čtyřech utkáních jistý.

 

Bylo tedy zajímavé sledovat průběh bitvy Davida s Goliášem, ve které chtěli Kanárci využít výhody domácího prostředí a porvat se s rozjetými a favorizovanějšími Rudými ďábly o body.

 

Kádr Manchesteru je už téměř kompletní. Zcela fit je Smalling, mimo hru zůstává kapitán Vidič a Nani blízko k návratu mají Jones a Kagawa. Otazník pak visel na Rooneym, jehož start nebyl 100% jistý kvůli potížím s poraněným kotníkem.

 

Fergie nasadil do hry tým v rozestavení 4-4-1-1. Jelikož De Geu rozbolely zuby moudrosti, objevil se v bráně po delší době Lindegaard. Zprava v obraně hrál Rafael, Ferdinand, Smalling a Evra. Ve středu pole dostala přednost zkušenost v podobě Carricka a Giggse, na křídlech operovali Young a Valencia. Útočný pár vytvořili van Persie a vysunutější Chicharito Kapitánská páska připadla Patrice Evrovi.

 

Zápas se odehrál v Manchesteru na Old Trafford. Obloha byla zatažená bez deště, teplota 8°C.

 

Na stadionu Norwiche vládla skvělá atmosféra, vše bylo připraveno a sudí Anthony Taylor klání zahájil. Začátek byl opatrný a United si s míčem na kopačkách začali vytvářet převahu. Ve 3‘ vystřelil po zemi k levé tyči van Persie a gólman Kanárků musel poprvé na zem, aby vytěsnil míč na rohový kop. V 5‘ se zpoza vápna zastřeloval Snodgrass, ale balón napálený z halfvoleje skončil mezi diváky. V 8‘ zahrozili domácí z rychlého breaku, který táhl Pilkington, jehož stíhal Valencia, avšak Pilkington se se střelou ukvapil a ta byla velmi nepřesná. Po přímém kopu United střílel po přihrávce Giggse ve vápně van Persie hodně vysoko nad. Ve 14‘ byl před pokutovým územím Canaries faulován Chicharito a Red Devils zahrávali přímý volný kop. Jeho exekuce se ujal Young, avšak jeho technická rána po krátké narážečce s Giggsem skončila v rukavicích dobře postaveného Ruddyho. Devils byli pány hřiště, ale zatím se nikam bezhlavě nehnali a vyčkávali na chybu soupeře, který působil velmi odevzdaně a nesnažil se napadat naši rozehrávku. Za to si ale vzorně plnil defenzivní povinnosti. Na konci 17‘ vystřelil před naším vápnem Hoolahan, ale jeho přízemní pokus bezpečně schoval v své náruči pozorný Lindegaard. Utkání nemělo žádné výrazné tempo a hrálo se hodně na jistotu. Ďáblům scházela větší přesnost přihrávek na polovině soupeře a obranný blok Norwiche navíc pracoval a pohyboval se velice dobře. Ve 24‘ se po centru Hoolahana z levé strany dostal k hlavičce ve vápně Snodgrass, ovšem bránu netrefil. Ve 25‘ přenesl po rychlém postupu vpřed Norwich hru nalevo, kde uvolnil Pilkington přihrávkou pod sebe Garrida, který ve vápně zleva nebezpečně přihrával před bránu, ale tam naštěstí nikdo z Kanárků nebyl. Naše defenziva se musela mít před podobnými výpady na pozoru, jelikož náš soupeř mohl nečekaně udeřit z nenápadně vyhlížející akce. Na konci 31‘ prověřil brankáře United z dálky Tettey, ale ten si bez problémů poradil. Nudný průběh prvního poločasu se nikomu z nás líbit nemohl. Na hřišti se nedělo nic zajímavého, neviděli jsme žádné šance a svěřencům Sira Alexe se nedařilo dostat do pokutového území míč, který by znamenal hrozbu. Ve 38‘ se do našeho pokutového území dostal po pravé straně Snodgrass, jenž posílal balón do malého na číhajícího Holta, ale toho dobře pokryl Smalling a znemožnil mu dobře zakončit. Na konci 40‘ poslal do vápna Kanárků nádherný balón Giggs, ovšem volný van Persie nedokázal „padající list“ z první dobře trefit. Ve 42‘ propadl rohový kop van Persieho z pravé strany na zadní tyči k Youngovi, jenž po zemi zakončoval, avšak Ruddy vyrazil jeho střelu na další roh. Rozhodčí nastavil jednu minut navíc. Po jejím uplynutí svítil na ukazateli stále stav – 0:0

 

Manchester musel výrazně přidat, pokud chtěl pomýšlet na plný bodový zisk. Jako by se hráči spoléhali na to, že góly přijdou ve druhé půli a do útoku se vůbec nehnali. Vázla kombinace a Rudí ďáblové nebyli vůbec nebezpeční, takže obrana protivníka měla práci usnadněnou. Zlepšit pohyb, zrychlit přihrávky a zvýšit frekvenci střel a celkově aktivitu – jedině tak jsme mohli Canaries porazit. Bylo také možné, že Fergie pošle na trávník novou tvář, protože současný stav nenapovídal tomu, že by United byli schopní nudnou hru oživit.

 

Pokračovalo se beze změn v sestavách. Na konci 47‘ se po pasu Giggse dostal van Persie do šance, ale na poprvé opět míč netrefil a napodruhé mu jeho střelu z úhlu zlikvidoval Ruddy. Ve 48‘ zahrával Snodgrass přímý kop z pravé strany a Lindegaard měl problém dostat se v tlačenici k vysokému balónu, ale vše naštěstí dopadlo dobře a naše obrana si poradila. Obraz hry zůstával nezměněn s tím rozdílem, že se k míči častěji dostávali domácí, kteří se snažili kombinovat a zvýšit svou aktivitu směrem dopředu. Naopak United byli nadále bezzubí a jejich touha nebyla vůbec patrná. V 60‘ zužitkovali domácí svou aktivitu a Devils rázem prohrávali. Po postupném útoku se dostal balón od Hoolahana nalevo na naběhnutého Garrida, který udělal ještě pár kroků, aby následně nacentroval do vápna, kde si na míč naběhl Pilkington, jenž na bližší tyči předskočil Smallinga a jeho pěkná hlavička, která přelobovala Lindegaarda, skončila v naší síti – 1:0

 

Po hodině hry se tedy poprvé měnilo skóre a nutno podotknout, že Kanárci vedli zaslouženě, protože Manchester nepředváděl na hřišti zhola nic. Ani inkasovaný gól však nepřiměl Ďábly k nějakým změnám a náš soupeř povzbuzen vedením hrál v pohodě a nenechával se přehrávat. Cesta středem hřiště byla uzavřená, centry nám nevycházely a tak se Ferguson rozhodl střídat. A to hned dvakrát. V 69‘ přišel na hřiště Welbeck, jenž nahradil Chicharita a Valencia přepustil své místo Scholesovi. Tyto změny vedli ke zvýšenému tlaku United, ovšem pokutové území bylo dobře hlídané a všechny přihrávky do něho defenziva Norwiche vykrývala. Nemohli jsme se spoléhat pouze na mozek zálohy Scholese a i ostatní hráči museli přiložit ruku k dílu. V 83‘ proběhla další tři střídání. Za Norwich odešel z hrací plochy Holt, za něhož přišel Morison a plac opustil také Hoolahan, jenž byl nahrazen Howsonem. Sir Alex vyčerpal střídání, když stáhl ze hry Ferdinanda a místo něj vyběhl na trávník Anderson. Utkání spělo ke svému konci a Red Devils stále nebyli schopni vytvořit si souvislejší převahu a jejich nasazení neodpovídalo našim představám. Vůle dojít si pro vítězství jsme z jejich působení na hřišti odečíst rozhodně nemohli. Canaries navíc neustále hrozili z protiútoků. Střela Morisona zleva v 87‘ skončila mimo, Johnsonův z pokus z 88‘ Lindegaard zkrotil ve svých rukavicích. V 90‘ šel sám na Lindegaarda Howson, ale ukvapil se a v obrovské šanci tváří v tvář bránu trestuhodně netrefil. Rozhodčí Taylor přidal navrch čtyři minuty. V 90+4‘ provedl Chris Hughton poslední změnu v sestavě, když ze hry odstoupil zraněný Snodgrass, jehož nahradil E. Bennett. Bezradnost Manchesteru vrcholila a Norwich si hlídal své vedení. V 90+2‘ dostal za faul žlutou kartu frustrovaný Rafael. V 90+4‘ poslal do pokutového území centr van Persie a Bassong si dal málem vlastní gól. Jeho hlavičku ovšem Ruddy vyškrábl nad břevno. Na závěrečný nápor však už bylo příliš pozdě. V 90+5‘ přišla poslední střela, kterou Ruddy udržel ve své náruči a více už se v zápase nestalo. Norwich City překvapivě, ale zaslouženě porazil na Carrow Road Manchester United – 1:0

 

Základní sestava Manchesteru United: Lindegaard – Rafalel, Smalling, Ferdinand (83‘ Anderson), Evra – Valencia (69‘ Scholes), Carrick Giggs, Young – van Persie – Chicharito (69‘ Welbeck)

 

Lavička: Johnstone, Jones, Anderson, Scholes, Fletcher, Cleverley, Welbeck

 

Základní sestava Norwiche City: Ruddy – Garrido, Turner, Bassong, Whittaker – Johnson, Tettey – Snodgrass (90+1‘ E. Bennett), Hoolahan (83‘ Howson), Pilkington – Holt (83‘ Morison)

 

Lavička: Bunn, R. Bennett, Howson, Jackson, Morison, Tierney, E. Bennett

 

Góly: Norwich City – 60‘ Pilkington,

 

Žluté karty: Manchester United – 90+2‘ Rafael

 

Hlavní rozhodčí: Anthony Taylor

 

Návštěva: 26 840 diváků

 

Ostatní statistiky podle livesport.cz:

.

Norwich City

 

Manchester United

45%

Držení míče

55%

11

Střely celkem

10

5

Střely na bránu

7

6

Střely mimo bránu

3

8

Přímé kopy

13

0

Rohové kopy

12

1

Ofsajdy

1

12

Vhazování

16

7

Zásahy brankářů

4

13

Výkopy

8

12

Fauly

7

0

Žluté karty

1

0

Červené karty

0

 

Šlágrem 12. kola Premier League byl souboj dvou londýnských rivalů, a sice Arsenalu s Tottenhamem. Už v 10‘ poslal Kohouty do vedení E. Adebayor, avšak ten samý hráč dostal v 18‘ červenou kartu, což byl klíčový okamžik a zápas dostal úplně jiný rozměr. Gunners následně otočili vývoj utkání, ve kterém padlo celkem sedm gólů a na Emirates Stadium tak slaví výhru. Chelsea zajížděla na hřiště West Bromu, který si od začátku sezóny drží výbornou formu. Tu rozjetí Baggies proti Blues také potvrdili a mužstvo Di Mattea se tak do Londýna vrací s prázdnou.Citizens přivítali doma nevýraznou Aston Villu, která si odváží „bůra“. Man City se po zaváhání United dostávají do čela tabulky.

 

Sobotní zápasy (17.11.)

Arsenal 5-2 Tottenham Hotspur

Liverpool 3-0 Wigan Athletic

Manchester City 5-0 Aston Villa

Newcastle United 1-2 Swansea City

Reading 2-1 Everton

Queens Park Rangers 1-3 Southampton

West Bromwich Albion 2-1 Chelsea

 

Nedělní zápas (18.11.)

Fulham 1-3 Sunderland

 

Pondělní zápas (19.11)

West Ham United 1-1 Stoke City

 

 

Otřesné! Asi každý z nás si v průběhu zápasu, alespoň jednou ptal sám sebe: „Co se to s nimi k čertu děje?“ Každý si ale také zároveň říkal, že to je normální a že Manchester ve druhé půli jako obvykle zapne , jenže to se nestalo. Výkon, který předvedli United proti Norwichi, můžeme právem zařadit k tomu nejhoršímu v dosavadní sezóně.

 

Rudí ďáblové sice měli v první půli více ze hry, ale vůbec se netlačili vpřed, nevypracovali si žádné střelecké možnosti a vázly přihrávky. Vlastně se nám nedařilo vůbec nic, nebyli jsme nebezpeční a odhodlání a nasazení hráčů bylo velmi nízké. Nevypadalo to, že toužíme po výhře a jako bychom chtěli soupeři  body darovat. Kanárci po přestávce vycítili, že Devils nejsou ve své kůži a sami se začali tlačit vpřed, kombinovat a vyrovnali hru, z čehož vyplynulo jejich vedení. Ani to však nedonutilo svěřence Sira Alexe zvýšit aktivitu a tým pokračoval v tom stejném nudném představení, které nikam nevedlo. Defenziva soupeře si v pohodě hlídala naší nevýraznou snahu a naši hráči byli naprosto bezradní. Pravda, pár náznaků šancí jsme měli, ale s tím se rozhodně spokojit nemůžeme. Vždyť jsme nedokázali vstřelit ani jeden gól! Střídající hráči měli vnést do hry oživení, jenže to se nepodařilo a dnes zkrátka nebylo v našich silách, překonat domácí obranu v čele s pozorným gólmanem Ruddym. Nespokojený Fergie má svým hráčům jistě co říct a ti mají o čem přemýšlet. Dnes to bylo opravdu hrůza. Canaries nás poměrně snadno obrali o všechny body a Red Devils odjeli z Carrow Road s prázdnou. Norwich City po zásluze zvítězil nad Manchesterem United – 1:0

 

 

V úterý a ve středu jsou na programu páté zápasy ve skupinách Ligy mistrů. Manchester United, jenž má postup ze skupiny H s předstihem zajištěný, zavítá v úterý 20. listopadu/november na hřiště tureckého celku Galatasaraye Istanbul. Tamní fanoušci jsou známí svou fanatičností a horkokrevností, a jelikož Sir Alex zřejmě pošle do hry mladší hráče za účelem sbírání zkušeností, čeká nás vzrušující podívaná, jelikož turecký celek stále bojuje o druhé postupové místo a do utkání půjde naplno. Utkání začne v tradičních 20:45 našeho neboli středoevropského času (SEČ).

.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!