12/06/2021

Jak si vedli hráči United v reprezentačních dresech?

Ve středu se sehrálo několik mezistátních přátelských zápasů. Do některých z nich zasáhli hráči Manchesteru United. Jak si vedli se dozíte v tomto článku.

Danny Welbeck se po páté trefil v reprezentačním dresu Anglie. Ani jeho gól však nezabránil porážce 4-2 na hřišti Švédska. Anglii totiž sestřelil famózním výkonem Zlatan Ibrahimovič, který vsítil všechny góly domácích. Útočník United vyrovnával stav utkání na 1:1 ve 35. minutě po přihrávce týmového spoluhráče Ashleyho Younga. Poté hosté dokonce vedli gólem Stevena Caulkera, těsně před poločasovým hvizdem.Ibrahimovič však dalšími přidal na svůj účet ve druhém poločase další 3 góly a zápas otočil. Za zmíňku stojí především gól na 4:2, kdy po Hartově hlavičce kousek za vápnem vystříhl famózní nůžky a trefil prázdnou bránu.  Za Anglii oslavil 100. start kapitán Steven Gerrard. Tom Cleverley byl střídán společně s Youngem v 61. minutě.

Chile sice prohrálo 1:3 se Srbskem, ale pro Angela Henriqueze to bude nezapomenutelná noc. Mladý útočník se na hřiště dostal po zranění Alexie Sanchéze a po 20 minutách dokázal skórovat. Byl to pro něj první zápas a hned dokázal vsítit branku. Gól vstřelil 3 minuty před koncem, po centru Matiase Fernandéze. Jeho tým dohrával zápas o 10, bez vyloučeného Artura Vidala.

Darren Fletcher odehrál celý zápas, ve kterém Skotsko zvítězilo 2:1 nad Lucemburskem. Robbie Brady odehrál první poločas za Irsko. Ani on však nedokázal zabráni porážce 1:0 s Řeckem. Patrice Evra předvedl kvalitní výkon v zápase s Itálií, kde jeho tým prohrával 0:1, ale dokázal i díky Evrově nahrávce zvítězit 2:1. Anders Lindegaard se na hřiště nepodíval. Dánsko i bez nej uhrálo remízu 1:1 v Turecku.