30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy Rozhovory

Rio touží po trofejích

Zkušený stoper poskytl pro United Inside rozhovor, ve němž uvedl, že už nechce zažít sezónu, ve které by Ďáblové nevyhráli žádnou trofej.

 

 

 

Čerstvě 34letý Ferdinand hovořil v tomto interview mimo jiné o městském rivalovi, tureckých fanoušcích a fanoušcích Celtiku nebo o svých cílech pro tuhle sezónu.

 

Jak hodnotíš současnou situaci v lize?

Nahoře jsou v tuto chvíli staré známé tváře, ale já si vždycky říkám, že mnohem lepší je, podívat se na ligovou horní část tabulky na konci prosince/december. Po Vánocích nastává čas, kdy některé týmy odpadávají a jiné se naopak derou vpřed a my chceme být součástí té druhé skupiny.

 

První Manchester Derby této sezóny se blíží. Je to něco, co vás v tuhle chvíli dokáže při pomyšlení na něj nabudit?

Ne tak docela. Prostě nám nezbývá, než čekat, až tenhle zápas přijde. Před tím budeme hrát ještě několik důležitých utkání, a tudíž se soustředíme pouze na to, co nás čeká v nejbližší době.

 

Bude před tímto derby ve vašem podvědomí to, jakým způsobem skončila minulá sezóna?

Bude to zkrátka jen další derby. Řekl bych, že myslet na to, co se stalo v minulé sezóně, rozhodně nebudu.

 

Je pro tebe, jako stopera, čelit Manchesteru City jeden z nejtěžších úkolů sezóny, vezmeme-li v potaz jejich kvalitu a možnosti v útoku?

Je to prostě jenom další výzva a my si musíme být jisti, že se s ní dokážeme vypořádat. Chceme tenhle zápas vyhrát a víme, že musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom z derby vyšli jako vítězové, protože oni mají dobrý tým. Hrajete proti špičkovým hráčům, z nichž každý představuje jinou hrozbu týden, co týden a vy si s tím zkrátka musíte poradit.

 

Vaše výsledky v Lize mistrů jsou v tomto ročníku pro zatím pozitivní, takže co jste udělali s vašimi výkony?

Je to dobrý začátek. Každý si byl vědom toho, co se stalo v minulé sezóně, a my jsme věděli, že musíme zajistit, abychom v tomhle ročníku všechno napravili a vyvarovali se hloupých chyb, zvláště pak v domácím prostředí. Minulou sezónu lidé říkali, že jsme měli lehkou skupinu a to samé říkají i letos, ale je to o tom, že musíme jít na hřiště a předvést na něm výkony, kterými získáme potřebné výsledky. V tomto ročníku se daleko více soustředíme na to, co děláme.

 

Z evropských týmů je vaším následujícím soupeřem Galatasaray. Očekáváš bouřlivou atmosféru?

Určitě tam bude velmi živá atmosféra. Oni mají doma neskutečnou podporu od svých náruživých fanoušků, ale jsem si jistý, že na to budeme připraveni. Před pár lety jsme hráli s Besiktasem, který je v tomto ohledu velmi podobný, takže víme, co od toho čekat.

 

Který tým měl nejhlučnější fanoušky, před kterými jste kdy hráli?

Pravděpodobně domácí prostředí Celtiku. Hluk, který dokážou tamní fanoušci vyprodukovat, je neuvěřitelný.

 

Za tu dobu co jsi v United, pamatuješ si, že by měl manažer někdy k dispozici tolik kvalitních hráčů jako teď?

Ne. Myslím si, že manažer má v tuto chvíli nejvíce možností od té doby, co jsem tady. Jsou tu téměř dva hráči na každý post. Je fantastické a skvělé být součástí tohoto mužstva.

 

A na závěr. Jaké jsou tvé cíle a cíle United pro zbytek sezóny 2012/2013.

Co se týče mě, tak osobně chci pokračovat v hraní na nejvyšší úrovni a odehrát tolik zápasů, kolik budu moct. V minulém ročníku jsem si na své konto připsal skoro 40 startů, a když se mi něco podobného podaří znovu, budu na tuto sezónu pohlížet jako na úspěšnou. Ale mnohem důležitější je to, co dokáže náš tým. Potřebujme se ujistit, že zakončíme sezónu nějakými trofejemi. Poslední ročník byl od té doby, co jsem tady, teprve mým druhým, ve kterém jsme nevyhráli žádnou, a já nechci, abych to zažil znovu. My chceme mít v tomto roce ve vitríně trofeje – to je náš cíl.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!