30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Ole Gunnar Solskjaer o United, Molde a své budoucnosti

Ole Gunnar Solskjaer snil o tom, že se stane velkým hráčem a to se mu po příchodu do United povedlo. V trenérské kariéře má podobně smělé cíle a v tomto článku se vám pokusím přiblížit, jak to vlastně Ole vidí do budoucna.

 

 

Norský manažer, který před rokem opustil post trenéra rezervního týmu “Rudých Ďáblů“ a podepsal smlouvu s norským týmem Molde FK, v neděli získal svůj druhý titul v Tippeligaen.

 

Minulý rok, když klub slavil své 100.výročí se Olemu povedlo s Molde poprvé v historii  vyhrát norskou ligu. Druhý titul pro Molde získal v neděli potom, co jeho tým doma vyhrál 1-0 nad Honefossem a největší soupeř v boji o titul Stromsgodset prohrál na půdě tým Sandnes Ulf.

 

”Zabiják s dětskou tváří” úkazal svůj manažerský talent už vloni, kdy se mohl přesunout zpět do Anglie, ale rozhodl se odmítnout post trenéra Aston Villy a zůstal v Norsku, aby nasbíral další zkušenosti.

 

V této sezóně se ho pokusili získat týmy Bolton Wanderers a Blackburn Rovers, jenže Ole odmítl i tyto nabídky. Nedělní zisk titulu ho vynesl opět o něco víš a podle některých by se měl dokonce stát přímým nástupcem Sira Alexe Fergusona.

 

Ole samozřejmě nemá na svém kontě takové úspěchy jako jeho rivalové na post manažer Manchesteru United – Pep Guardiola a José Mournho. ”Mou” má za sebou tituly s Portem, Chelsea, Interem či Realem Madrid a Guardiola zažil s Barcelonou zlatou éru.

 

Bývalý legendární útočník má však jednu velkou výhodu. On za United hrál, zná mentalitu týmu a Ferguson vždy podporoval jeho sny. Po svém druhém triumfu v norské lize se Ole nevyhnul otázce směřující na jeho budoucnost u Machesteru United. ”Novináři se mě na to ptají v jednom kuse. Nemyslím, že jsem připraven na to stát se trenérem United a nemyslím si, že někdy budu, ale sním o tom. Někdy se sny stanou skutečností,” řekl Solskjaer pro M.E.N Sport.

 

”Sir Alex nás vždy učil mít velké sny a ambice. Ješte stále se mám co učit. Nikdy jsem nepopíral touhu stát se manažerem v Premier League. Stále však nejsem připravený na to, vést United, ale nebojte se, Sir Alex do důchodu jen tak nepůjde,” řekl Ole a ukončil tak otázky směřované na jeho práci pro Red Devils.

 

”Letos jsem opět obdržel nějaké nabídky, ale naše sezóna stále pokračuje, máme před sebou ještě dva zápasy předkola Ligy Mistrů a já nerad odcházím od rozdělané práce. To jsou mé krátkodobé ambice. Do budoucna bych chtěl vést tým v EPL nebo nějaký jiný velký klub. Jsem si jist, že poznám až přijde ten pravý čas.”

 

”Jsem opravdu nadšený ze zisku druhého titulu. Takové momenty vám dodají sebejistotu a přesvědčení, že to co děláte, děláte opravdu dobře. Spousta lidí nám náš úspěch nepřeje. Když jste šampióni hodně lidí vás chce vidět dole, rivalové, odborníci v televizi….”

 

”Toto všechno je součástí výzvy a ukazuje to charakter chlapců v Molde. Na tento druh tlaku už jsem si zvykl v United. Mnohokrát jsme obhájili titul, ale nikdy se to nezměnilo, vždy se najdou lidé, kterým prostě ”nevoníte”. V Molde máme mladý tým a po vítězství v minulém roce jsme přivedli pár nových tváří. Hráče jsme volili pečlivě a to se ukázalo jako klíčové pro letošní obhajobu. Koupili jsme chlapce ”hladové” po úspěchu, hráče, kteří něchtějí zůstat v Molde po zbytek jejich kariéry a to je jedině dobře, protože se budou chtít ukázat a z toho budeme profitovat.”

 

”Máme tu hodně hráčů, které jsem znal z akademie United ještě když jim bylo kolem třinácti, čtrnásti let a logicky jsem pak dokázal vybrat kluky s tou správnou mentalitou. To je klíčové pro udržení se v čele tabulky. Přišli hráči s vysokými ambicemi a nechci já stát v cestě jejim snům, takže když přijde dobrá nabídka a oni budou chtít odejít, protože každému je jasné, že Molde není zrovna největší klub na světě, pustím je. Molde pro ně má být ”pouze” odrazovým můstkem.”

 

Norský klub zaujímá stejný postoj i k Solskjaerovi a historie se může opakovat. Molde FK – Manchester United tentokrát jako trenér.

 

Zdroj: menmedia.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!