06/03/2021

Hernández sa chváli prvým hat-trickom

Javier Hernández prehlasuje, že strelil svoj prvý hat-trick za Manchester United – aj keď veľa pozorovateľov pripisuje druhý gól United vo Villa Parku práve domácemu obrancovi Ronovi Vlaarovi.

Mexičan je o tom presvedčený, čo bolo vidieť aj v jeho pozápasovom interview.

„Videl som opakovaný záznam a myslím, že to šlo priamo,“ povedal pre MUTV. „Obranca ju chcel odkopnúť, ale myslím, že loptu nakopol tým istým smerom, akým som ja strieľal.“

Chicharito si symbolicky zobral so sebou loptu po zápase a poprosil spoluhráčov, aby mu ju v šatni podpísali. A aj keď mu jeho hat-trick napokon komisia pre pochybné góly znížila na dva góly, samotný hráč, ktorý nastúpil do zápasu na druhý polčas, je šťastný už len z toho, že zohral kľúčovú úlohu v honbe United za obratom stretnutia.

„Pocit, ktorý som mal pri strelení víťazného gólu, sa ani nedá opísať,“ povedal Chicharito ohľadom svojho posledného gólu, ktorý bol definitívne jeho – po hlavičke z priameho kopu z kopačky Robina van Persieho.

„No najdôležitejšie je, že sme stále na čele ligy. Sme veľmi šťastní.“

Chicharito prišiel na ihrisko cez polčasovú prestávku za stavu 1-0 pre domácich, ktorý zariadil Andreas Weimann, mimochodom strelec oboch gólov súpera. Aké boli inštrukcie od Sira Alexa pre Chichara?

„Aby som zo seba vydal to najlepšie, aby som zopakoval to, čo som robil vo svojich posledných zápasoch a taktiež na tréningovom ihrisku,“ odhalil usmievajúci sa mladík.

„Pokúšam sa o to pri každej príležitosti, chcem pomôcť tímu, byť prínosom a robiť veci, ktoré sa mi podarili v tomto zápase.“

United sa dostali do ťažkej situácie aj rovno po zahájení druhého polčasu, kedy bolo už o päť minút po výkope zvýšene z pohľadu hostí na 2-0. Osem minút na to však Paul Scholes našiel svojim pasom Chicharita z polky ihriska a Mexičan skóroval v kritickom čase.

„Bolo to veľmi dôležité z môjho pohľadu. Niekedy sa to podarí až na konci zápasu, no to je súčasť hry. Tentokrát sme, našťastie, rýchlo zareagovali na ich druhý gól.

„História Manchesteru United hovorí, že sa nevzdávame, až kým nie je úplný koniec. Zápas má 90 minút a musíte hrať až do poslednej.

„Musíme sa ešte zlepšiť, pretože dostávame veľa gólov, no našťastie máme tri body.

„V drese tohto klubu si pamätám niekoľko veľkých momentov a toto je jeden z nich.“