10/05/2021

Hodnocení: Aston Villa – Manchester United

Jak si naši hráči vedli v dnešním utkání, se můžete dočíst v tomto článku.

David De Gea – Spolehlivý výkon. Ano, obdržel dva góly, ale chytil je asi nešlo. Jenže poté podržel výborným reflexivním zákrokem a navíc přidal i spoustu těžkých osobních soubojů s útočníky Aston Villy. 7

Rafael – Byl na pravé straně opět velmi aktivní, ale chyběla mu přesnost. Nevyšel mu snad žádný centr, až ten na Chicharita, který mu podle mě stejně nevyšel a bylo štěstí, že byl Chicharito na zadní tyči. V obraně mu to úplně neklapalo. 6,5

Chris Smalling – Defenzivní část Manchesteru United letos jako by někdy ani neexistovala. Soupeři se dostávají k šancím velmi jednoduše, skórovat jim také nečiní moc velké problémy. Chris má podíl na první brance, to je bez debat. Místo aby závodil na lajně s protihráčem, tak mu měl balón ukopnout do autu, popřípadě poté na roh. Ani on, ani Rio nevládli v pokutovém území tak, jak by vládnout měli. 5

Rio Ferdinand – Rio se více rozčiloval na pomezního rozhodčího, než bránil. Nutno dodat, že ani jednou neměl pravdu a u druhého gólu nechal za sebe zaběhnout Weimanna, který už neměl problém doklepnout míč do prázdné brány. Každá standartní situace soupeře je nebezpečná, stopeři jakoby zapomněli na to, co znamená organizování obrany. 5

Patrice Evra – Také on více útočil, než bránil. Když se Aston Villa hrnula do protiútoku, tak Evra pouze vyklusával na půlce zpět. I tak ale předvedl pár dobrých obranných zákroků, například proti dorážce v nastaveném čase. Z jeho útočných výletů nic kloudného nevzešlo. 6

Antonio Valencia – Opět velmi silný v osobních soubojích. Nicméně nebyl to jeho nejpovedenější zápas. Centrované míče, to byl dnes kámen úrazu. Zatímco Aston Villa pokaždé z centru zahrozila, United, v tomto případě Valencia, měli vůbec problém míč do pokutového území dostat. 6,5

Michael Carrick – Taky se mu tenhle zápas úplně nepovedl. Ale také nikterak nepropadl. Měl pár dobrých momentů, kdy se snažil vyslat kolmice na útočníky. Na míči působil dost jistě a nedělal zbytečné chyby. 6

Paul Scholes – Hodně se zapojoval do hry, snažil se rozjíždět všechny útočné akce a dirigoval tempo hry. Krásně našel Chicharita, který poprvé překonal Guzana. Byl to pro něj složitý zápas, protože mu Ireland moc nedal vydechnout. 6,5

Ashley Young – Nedařilo se mu, tak jako celému týmu, vytvořit nějakou solidní příležitost pro své spoluhráče. Nebyl to nejhorší poločas, jaký bychom si od levého záložníka mohli představit, ale Sir Alex se rozhodl o změnu a v poločase ho vystřídal za Chicharita. 5

Wayne Rooney – Docela frustrující zápas pro něj. Tolik se nezapojoval do hry, od dirigování hry tam byl dnes Scholes. Míč mu dost často uskakoval od kopaček. Předvedl jednu pěknou střelu a po jeho rohu mohl van Persie rozhodnout už dříve než Chicharito, ale nastřelil břevno. Byl na začátku akce při vyrovnávajícím gólu.  Nakonec byl vystřídán poté, co mírně kulhal. 6

Robin van Persie – Byl 70 minut skoro neviditelný, poté během 30 sekund dvakrát nastřelil břevno. V posledních minutách zápasu se po jeho centru povedlo Chicharitovi dokonale otočit zápas ve prospěch Manchesteru United. 6,5

Javier Hernandez – Tomu se říká mít formu jako hrom! Chicharitovi tam teď spadne snad vše, do čeho kopne, nebo udeří hlavou. Zařídil v podstatě sám další neuvěřitelný obrat a jen díky teči obránce mu nebyl uznán hattrick. Famózní výkon. MOTM – 10

Tom Cleverley – Dodal hře tempo, spád. Dobře kombinoval. Měl na hru po svém příchodu určitě vliv. 6,5

Anderson – Také on se okamžitě zapojil do obléhání hradby jménem Aston Villa. Přinesl svěží vítr do záložní řady. 6,5

Týmový výkon – Dokud jsme opět neprohrávali 0:2, tak to ve hře hodně skřípalo. Naštěstí ale už byl na hřišti Chicharito, který nás znovu zachránil. 6