03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Správné řešení pro Anglii – Cleverley nebo Wilshere?

V tomto článku se dozvíte, jak je to s Cleverleym a Wilsherem, kde by se měli Tom i Jack zlepšit, a jaký má na ně názor bývalý záložník Manchesteru United Ray Wilkins. 

Tom Cleverley vs. Jack Wilshere. Tento souboj se ukázal zajímavější než samotný sobotní zápas s Arsenalem, i když netrval dlouho.

 

Ve 37. minutě  byl za faul na Cazorlu potrestán Tom Cleverley žlutou kartou. Cleverleyho poté Mike Dean ještě několikrát varoval. Hlavně po faulu na Wilshera a kvůli hrozící červené kartě byl třiadvacetiletý záložník raději stažen ze hry.

 

Dvacetiletý středopolař Gunners, který byl po návratu do sestavy nabitý entuziazmem, nejdříve v prvním poločase obdržel žlutou kartu za faul na Cleverlyho a pár minut po odchodu Toma se dopustil faulu na Patrice Evru a díky druhé žluté (a následně červené) kartě se ze hřiště poroučel o pouhých 8 minut později.

 

Tento příběh dvou „rivalů“ však začal už dříve, když byl v roce 2010 Jack Wilshere jako jeden z největších talentů pozván do anglické reprezentace. Jack Wilshere měl opravdu snový rozjezd kariéry, jenže si poranil kotník a 14 měsíců si fotbal nezahrál. Díky tomuto zranění ho Tom Cleverley “předskočil“ a dostal se do nominace na EURO 2012.

 

Oba hráči teď mají na svém kontě shodně 5 startů za Albion. Podle bývalého záložníka United a Anglie Raye Wilkinse mají oba záložníci spoustu místa pro zlepšování. Podle Wilkinse by neměli být tito dva mladíci bráni jako rivalové, ale spíš jako nástupci Franka Lamparda a Steveho Gerrarda ve středu anglické zálohy.

 

“Myslím, že Tom a Jack se mohou stát oporami Anglie na mnoho let dopředu,“ řekl Ray Wilkins pro M.E.N. Sport. “Anglie bude přecházet na styl se třemi záložníky, z nichž dva (Jack a Tom) budou hrát trochu více po stranách hřiště. Oba mladíci hrají významnou úlohu i pro svůj klub. Myslím, že je velice dobré mít dva takto mladé a talentované středopolaře, kteří navíc hrají za dva skvělé anglické kluby. Je skvělé, že tito dva chlapci mají možnost každý týden hrát před 75 000 či 60 000 lidmi a i přes svůj věk tak nebudou při velkých zápasech nervózní.“

 

 

“Ze strany Fergieho byl opravdu výbroný tah, když Toma poslal na hostování do Wiganu. Boss posílá mladé hráče do klubů, které hrají podobným stylem jako United a Cleverley udělal pod Robertem Martinezem obrovský krok dopředu. Poslední sezónu měl Tom nepříjemné problémy se zraněními, ale dostal se z toho a letos by mohl být pro „Red Devils“ důležitou postavou. Je velice těžké ho odzbrojit a i když se to soupeři povede, tak se Tom snaží získat míč ihned nazpět. Má opravdu dobrou kontrolu míče, vyniká v narážečkách a dokáže “z první“ posílat přesné pasy. Myslím, že se brzy stane klíčovou postavou pro United na dlouhou, dlouhou dobu.“

 

 

“A Jack, i když mu je teprve 20 let, je brán jako ztělesnění budoucnosti Arsenalu a na jeho ramenech leží velká tíha. Je obrovská škoda, že Jack díky jeho zraněním nehrál tak dlouhou dobu. Ale dokázal se přes to přenést a byl opravdu nadšený z návratu do sestavy Gunners a do zápasu proti United dal opravdu všechno. Myslím, že to vyloučení bylo vedlejším produktem jeho snahy,“ dodává Wilkins.

 

 

“Stejně jako Tom má i Wilshere dobrý charakter a před sebou má zářivou budoucnost. Oba hráči však do své hry potřebují přidat více gólů. V moderním fotbale je to nezbytné. Měli by si vzít příklad z Franka Lamparda, který je skvělý střelec. Přestože je záložník, zakončuje jako „forward“, protože má při zakončení stejný klid a přesnost. Já jsem ale přesvědčen, že oba do své hry tento aspekt zakomponují a stanou se z nich moderní záložníci se vším všudy,“ zakončil Ray Wilkins.

 

zdroj: menmedia.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!