19/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Sir Alex Ferguson se i po dosažení milníku u United dívá dopředu

Sir Alex Ferguson po dosažení šestadvacátého výročí, coby manažer Manchesteru United, zdůraznil, že je stále pevně zaměřen na budoucnost.

Sedmdesátiletý Skot má spoustu důvodů se ohlédnout do minulosti, včetně dvanácti titulů v Premier League a dvou titulů v Champions League. Nicméně jasně zdůraznil, že i s vedoucí pozicí jak v Anglii, tak v Lize mistrů ve skupině H,  se zpátky ohlížet nechce.

 

Rudí ďáblové se připravují na mezinárodní souboj s vědomím, že případná výhra jim zajistí místo ve vyřazovací části Champions League.

 

Na předzápasové konferenci byl Sir Alex dotázán na své pocity po dosažení šestadvaceti let na lavičce United, které jsou spojeny s odhalením jeho sochy na Old Trafford na konci měsíce. „Je těžké myslet na tyto věci, nikdy to nebylo mým cílem. Prostě chci jen pokračovat ve své práci – nemá smysl si v těchto věcech libovat.

 

„Dívat se dozadu není cíl, dívat se dopředu ano – a já jsem ve správném klubu, který očekává dosažení všech věcí, kterých dosáhnout může. To je naše cesta.

 

I remíza proti Braze by mohla United, kteří už získali devět bodů, zajistit místo ve vyřazovacích soubojích. Záleželo by však na výsledku dalšího zápasu skupiny H mezi Kluží a Galatasarayem Istanbul.

 

Pokud „Rudí Ďáblové“ vyhrají, tak by cokoliv jiného než výhra Kluže zajistilo Fergusonovým svěřencům první místo ve skupině.

 

Dosažení tohoto cíle s dvěma zápasy v rezervě je něco, čím chce Sir Alex disponovat, jelikož by pak mohl dát prostor rotaci kádru.

 

„Doufám, že tohoto cíle dosáhneme (kvalifikovat se dva zápasy před ukončením skupinové fáze), protože když se podíváte na náš tým, tak uvidíte pouze kvalitu a je tedy těžké je udržet všechny šťastné, „ řekl Ferguson.

 

„Uděláme pár změn. Ale myslím, že právě tyto změny budou klíčem k dosažení již zmíněného cíle.“

 

Fergusonovy možnosti se ještě rozšířily po návratu Chrise Smallinga, kterému je boss připraven dát večer šanci.

 

Smalling, který byl odsunut na vedlejší kolej, kvůli zlomenině nártu, je nyní zařazen mezi hráče United, kteří odcestují na Estadio AXA a zároveň bude také k dispozici Anglii pro mezinárodní zápas.

 

O momentálním stavu Smallinga a dalšího obránce Phila Jonese, který je také po zranění kolene připraven pro mezinárodní zápas, se Ferguson vyjádřil takto: „Phil Jones s námi začne trénovat příští pondělí, což je skvělá zpráva – můžeme u něj vidět velký pokrok.“

 

„Chris Smalling je připraven nastoupit. Je to opravdu skvělá zpráva, protože poprvé od začátku sezony disponujeme vícero možnostmi a už nemusíme nutit Michaela Carricka hrát na stoperovi.

 

Mohou nám jenom pomoci – oba dva jsou skvělí mladí hráči a pomůžou nám vytvořit takový kádr, který bude úspěšný ve všech soutěžích.“

 

Na cestě do Portugalska budou nicméně s Jonesem chybět obránce Nemanja Vidič a záložník Shinji Kagawa (oba dva kvůli problémům s kolenem). Chybět budou také střední záložníci Darren Fletcher a Paul Scholes.

 

Na otázku ohledně Fletchera a Scholese, kterému bude brzo osmatřicet let, Ferguson odpověděl: „Fletcher je od neděle trochu nachlazen a bylo by zbytečné, kdyby s námi cestoval.“

 

„Scholese nechávám poslední týdny odpočívat, musí zůstat zdravý. Prostě musím brát na toho starého pána ohledy!“

 

Braga je momentálně na třetí pozici ve skupině H se třemi body, zatímco Kluž je se čtyřmi body druhá a Galatasaray se jednímbodem figuruje na posledním místě.

 

Zdroj: menmedia.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!