22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Rafael se může vyrovnat Nevillovi

Sir Alex Ferguson věří, že Rafael může dosáhnout stejně legendárního postavení jako Gary Neville.

 

Brazilskému obránci ve službách United se dostalo dalšího uznání za svůj vývoj poté, co se ukázal jako momentálně jeden z nejlepších hráčů této sezony. Kritici možná poukazovali na nedostatky v mladíkově hře, ale nyní, ve dvaadvaceti letech, se Rafael ukazuje jako talent světové extratřídy.

 

„Je to Brazilec, který trénuje jako zvíře,“ řekl o něm Sir Alex. „Nikdy nevynechal jediný trénink. Ten kluk je zkrátka fotbalový fanatik. Když jede přes léto domů, stejně každý den hraje v Brazílii fotbal za svůj pouliční tým.

 

„Možná byl jako mladý kluk nerozvážný a zbrklý, ale ruku v ruce s příchodem dospělosti tato nerozvážnost zmizela. Jeho forma je tuto sezonu brilantní a ukazuje se jako opravdu houževnatý hráč.

 

Sir Alex byl také tázán, zda Rafael dokáže navázat na kariéru Garyho Nevilla. „Určitě,“ odpověděl. „Není o tom pochyb. Gary při svém příchodu do týmu nebyl vůbec hotovým hráčem, ale měl štěstí, že přišel v době, kdy jsme se snažili prosazovat do týmu všechny naše mladé hráče. On se ale zlepšil a stal se naprosto fantastickým hráčem. Pravděpodobně nejlepším pravým obráncem, jakého tento klub kdy měl.

 

„Jak šel čas, tak se zlepšoval, ale to jen proto, že na sobě tvrdě dřel. Rafael je určitě talentovanější. A nezapomeňte, že Gary u nás začínal jako stoper.

 

Rafael také ukázal svou výdrž, když i po stodvacetiminutovém zápase proti Chelsea v polovině týdne naprosto v pořádku odehrál také celé utkání proti Arsenalu, ve kterém United zvítězili 2:1.

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!