15/06/2021

Hodnocení: Manchester United – Arsenal

V  tomto článku se dozvíte jaký výkon podali naši hráči v zápase s Arsenalem, který skončil naší výhrou 2-1.

David De Gea – V prvním poločase neměl skoro žádnou práci a nešla na něj ani jedna střela. V druhém poločase to až do devadesáté minuty, kdy zlikvidoval „tutovku“ Girouda, bylo stejné. V poslední minutě nastavení dostal gól od Santiho Cazorly. Neměl šanci střelu chytit. – 6,5

Rafael da Silva – Dneska předvedl pěkný výkon. Po jeho přihrávce do pokutového území ze 3. minuty padl gól na 1-0. V druhém  poločase se soustředil spíše na defenzivní činnost, ale ke konci zápasu se přece jen vydával do útoku a po faulu na něj dostal žlutou kartu Arshavin. – 7

Rio Ferdinand – V obraně bezchybný až na pár výjimek, které však neměly fatální důsledky. V hlavičkových soubojích dominoval. Skvělý výkon zkušeného stopera. – 7,5

Jonny Evans – V defenzivní činnosti byl velice dobrý, zachytil pár přihrávek, dařilo se mu vyhrávat hlavičkové souboje. Dnešní výkon stoperské dvojice byl velice přesvědčivý. – 7,5

Patrice Evra (C) – V defenzivní činnosti velice jistý až na jedno zaváhání, ze ktetého byla největší šance Arsenalu v prvním poločase. V druhém poločase skvěle podporoval útok a v 66. minutě vstřelil vítězný gól na 2-0. Dnes to byl starý dobrý Patrice. – 8 MOTM

Antonio Valencia – V první půli byl z pravé strany hodně nebezpečný. Usnadnil mu to i dnešní otřesný výkon Andrého Santose, kterému nasadil i pěkné jesličky. V druhém poločase už nebyl tak nebezpečný, po přihrávce od Robina van Persieho se dostal do stoprocentní šance, kterou však neproměnil. – 7

Tom Cleverley – Dnešní zápas mu vůbec nevyšel. V prvním poločase dostal žlutou kartu po faulu na Cazorlu. V tom druhém se málem poroučel ze hřiště, když fauloval Wilshera, ale Mike Dean s ním měl slitování. Celý zápas byl neviditelný a v 61. minutě ho nahradil Anderson. – 5

Michael Carrick – Dnes nehrál špatně, ale nebyl to jeho nejpovedenější výkon. Dobře bránil, přihrával, ve 28. minutě obloučkem našel Rooneyho, který v gólové šanci selhal. Ve druhém poločase se díky jeho nepřesné přihrávce dostal do šance Walcott, ale anglický křídelník pálil vysoko nad bránu. – 7

Ashley Young – V prvním poločase se často zapojoval do kombinací, ale ztrácel. To však vynahrazoval svou bojovností. V druhém poločase byl skoro neviditelný. – 6

Wayne Rooney – Na začátku prvního poločasu se často dostával k míči a posílal přesné pasy. Ve 21. minutě poslal přihrávku na nabíhajícího van Persieho, který bohužel nedokázal vstřelit gól. Ve 45. minutě neproměnil penaltu po ruce Cazorly. Ve druhé půli často kazil přihrávky a zpomalil nejeden protiútok United. V 66. minutě si připsal asistenci. Od té doby šel jeho výkon nahoru a opět posílal přesné přihrávky. Slušný výkon.  –

Robin van Persie – Hned ve 3. minutě se gólově prosadil po nep(r)ovedeném odkopu Vermaelena. Do konce poločasu si vypracoval dvě další šance. Bohužel je neproměnil. V druhé polovici zápasu se velice aktivně zapojoval do kombinace a dokonce svou přihrávkou nabídl Valenciovi čistou „gólovku“, jenže ekvádorský křídelník selhal v koncovce. Svůj úkol splnil – vstřelil gól. – 7,5

Anderson – Na hřiště přišel v 61. minutě a skvělým způsobem oživil naši hru. Krásná byla jeho dalekonosná přihrávka na Antonia Valenciu. Připsal si mnoho přesných efektivních přihrávek. Jednou se dokonce dostal ke střele zpoza pokutového území, ale bránu minul. – 7,5

Nani – Na hřiště se dostal až v 82. minutě. Nic nepředvedl, nic nezkazil. – 5

Týmový výkon: Týmový výkon byl uspokojivý. Po celý zápas jsme ovládali hru. Ke konci už jsme trochu vypustili a dostali gól na 2-1. „Totální“ fotbal to nebyl, ale vyhráli jsme v důležitém zápas proti Gunners, máme další 3 body do tabulky a posouváme se na 1. místo. Velice se mi líbil výkon našich obránců. – 7

Tento článek je pouze subjektivním názorem autora.