24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Rozhovory

Rozhovor se Stewartem Robsonem

Bývalý záložník Arsenalu a v současnosti odborník pro rádio TalkSport mluvil o sobotním zápase, současné formě Gunners a trenéru Arsénu Wengerovi výhradně pro manutd.com a my tento rozhovor přinášíme Vám, čtenářům devilpage.cz.

Gunners sice v úterý porazili Reading 7-5, ale nebyli v takové formě, která je pro ně charakteristická v posledních týdnech. Vzhledem k současné formě Arsenalu by se pravděpodobně neměl opakovat debakl 2-8 z minulé sezóny, co Vy na to?

 

Arsenal už sleduji mnoho let a tak mohu s naprostou jistotou říci, že Gunners jsou opravdu nepředvídatelný tým. Nikdy nevíte, co příští týden předvedou. Nevíte, jestli budou hrát skvěle, úžasně přihrávat, hrát dynamický fotbal nebo jestli budou hrát s otřesnou obranou a nic jim nebude vycházet. Manchester City byl v dosavadní sezóně jejich zatím papírově nejsilnější soupeř a Arsenal se se zápasem popasoval skvěle. Teď přichází další výzva v podobě zápasu s United a já si nejsem jistý, zda předvedou stejně dobrý výkon i na Old Trafford.

 

Co však víme je, že Arsenal se na Old Trafford nikdy nedrží zpátky…

 

Jasně, nikdy se nedrží zpátky. Občas se nechají zatlačit, ale každý zápas se snaží hrát tu svoji hru a vždy se pokoušejí vyhrát. Jejich krajní obránci budou jezdit po lajně nahoru dolů a záložníci budou podporovat útok. Budou se snažit hře dominovat a i když budou skvěle přihrávat a podporovat útok, důležitá je také obrana. Obrana Arsenalu často nechává protivníky skórovat příliš snadno.

 

Co si myslíte o hře Rudých ďáblů v této sezóně?

 

V téhle sezóně jsem už byl na pár zápasech United a viděl jsem nějaké záblesky v jejich hře směrem dopředu. Robin van Persie se skvěle srovnal s hrou United a to mě opravdu těší. Také se mi velice líbí diagonální sprinty Dannyho Welbecka. Antonio Valencia také hraje skvěle. Ale nevím, jestli jsou defenzivní záložníci dosti kvalitní a krajní obránci se často zapomínají v útoku a nestíhají dobíhat a bránit útoky soupeře. Ale není to jen chyba obránců, jelikož bránit by měl celý tým.

 

 United v létě podepsali Robina van Persieho, jak dobrého hráče v něm nalezli?

 

Robin van Persie se dostal ze začarovaného kruhu zranění a stal se opravdovým útočníkem světových kvalit. Má skvělé zakončení, ale je také skvělý do kombinace. Hráči Gunners o něm vědí mnoho, ví, že si rád míč připraví na levačku, rád si zabíhá mezi stopery. Ale jedna věc je vědět o hráči hodně a druhá věc je dokázat hráče zastavit.

 

Co v posledních letech chybí Arsenálu? Vždy jsou konkurenceschopní, ale nakonec zůstanou těsně pod vrcholem.

 

Podle mého názoru tým není psychicky dost silný a myslím, že za to může manažer. Arséne Wenger hledá výmluvy. Nejčastěji v tom, že důležití hráči (a lídři) opouštějí klub. Také jejich obrana je slabá, nemyslím obrannou čtyřku, ale obrannou strategii. Hráčům v obraně chybí organizovanost.

 

Arsenal má schopnost vychovávat opravdu skvělé hráče a potom je začlenit do A-týmu, myslíte si, že je to výhoda?

 

Myslím, že jde o mýtus, když lidé hovoří o skvělé akademii Gunners.  Jack Wilshere je taková výjimka potvrzující pravidlo, ale jen málo hráčů prošlo přes akademii až do A-týmu. Spíše kupují mladé hráče z Anglie i ze zahraničí. A po pravdě, je to díky tomu, že Arsenal je jeden z prvních klubů, který začal dávat šanci prosadit se mladým hráčům, ve skutečnosti však moc skvělých hráčů neprodukují.

 

Jak moc posílil Jack Wilshere Arsenal svým návratem?

 

Podle mě může být Wilshere nejlepším anglickým hráčem své generace. Technicky je nejlepší hráč Anglie od dob Paula Gascoigne. Když je Wilshere ve formě, je velice důležitý jak pro Arsenal, tak pro Anglii.

 

Co si myslíte o dvou největších letních posilách – Santim Cazorlovi a Lukasi Podolskimu?

 

Cazorla začal velmi dobře a v týmu má takovou úlohu, která mu zajišťuje mnoho volnosti. Míč má často na noze, umí přihrát a má dobrou střelu oběma nohama. Výborně přihrává spoluhráčům do náběhů. Je to zkrátka výborný fotbalista. Lukas Podolski není ten typ hráče, který by si míč dlouho nechával pro sebe, a pak ostatní zásoboval přesnými přihrávkami, ale má skvělé náběhy a precizní levačku. V posledních týdnech však není tak efektivní, jenže já ho mám stejně rád, navíc si svou defenzivní činnost plní lépe než ostatní křídelníci Gunners.

 

A poslední otázka, jak vidíte ambice obou týmů v letošní sezóně? United i Arsenal určitě budou chtít získat titul, jak to vidíte vy?

 

V posledních zápasech Manchesteru City na mě Citizens neudělali moc dobrý dojem a nemyslím, že si Chelsea dokáže udržet takovou formu, jakou měla na startu sezóny. Díky těmto důvodům si myslím, že favorité na zisk titulu jsou United. Co se týče Arsenalu, očekávám umístění v “TOP čtyřce“.

 

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!