31/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Sir Alex Ferguson viní z vypadnutí z poháru Naniho

Sir Alex Ferguson obvinil Naniho z prohry v zápase s Chelsea v poměru 5:4, která tak stála Manchester United místo v Capital One Cupu.

Nani ztratil několik vteřin před koncem za stavu 3:2 pozici a umožnil Blues vstřelit gól z penalty a dotáhnout zápas do prodloužení.

 

Svěřenci Roberta Di Mattea dokázali vstřelit další dva góly a postoupit tak do čtvrtfinále soutěže, Ferguson měl však o viníkovi jasno.

 

„Drželi jsme balon od naší brány a hru jsme kontrolovali,“ řekl pro Sky Sports.

 

„Hráli jsme opravdu dobře a jediné, co jsme v tu chvíli potřebovali, bylo kontrolovat hru a držet balon co nejdále od naší brány. Ale Nani se rozhodl obehrát hráče a následná ztráta balonu pak resultovala v odpískání penalty.“

 

„Nevím, jestli to penalta byla, nebo ne, ale myslím, že naši mladíci už začali být unavení a prodloužení už na ně bylo zkrátka moc.“

 

Dále dodal: „Měli jsme hru pod kontrolou. Měli dost útoků, ale nic vážného z nich neplynulo. My měli dobré protiútoky. A když vyhráváte pár vteřin před koncem 3:2, musíte prostě kontrolovat hru. Z prohry můžeme vinit akorát sami sebe.“

 

Na otázku, zda od takto zkušeného hráče jakým je Nani čekal více, odpověděl: „Je to individualita a hráč, který se za každou cenu snaží soupeře obejít a rozhodně ho od toho nebudu odrazovat, ale kdyby v této situaci podržel balon u rohového praporku, byl by konec zápasu po devadesáti minutách.

 

Radost bossovi United však udělal dvougólový Ryan Giggs, který odehrál celý zápas a byl manažerem jmenován jako zářný příklad.

 

„Myslím, že v Ryanu Giggsovi vidíme hráče absolutně neuvěřitelných rozměrů, který dokáže i v téměř devětatřiceti letech odehrát 120 minut,“ dodal Ferguson.

 

„Vytváří mu to dobrou pověst, ale také to z něj dělá někoho, kdo jde na hřišti příkladem, a to jak pro naše hráče, tak pro hráče Chelsea.“

 

zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!