Hodnocení: Chelsea – Manchester United

38

Jak si naši hráči vedli ve včerejším zápase, se dočtete v tomto článku.

Anders Lindegaard – První poločas neměl prakticky žádnou práci, Chelsea si nevypracovala téměř žádnou šanci, až na penaltu. Ve druhém to bylo o něčem jiném. Blýskl se při šanci Mosese v nastavení. S góly toho moc udělat nemohl. 6,5

Rafael – Velmi dobrý zápas předvedl tento brazilský obránce. Hlavně po poločase, kdy Chelsea poslal na hřiště svou útočnou sílu, měl hodně práce. A to nezměnil ani fakt, že se přestěhoval na levý kraj obrany. Byl nejaktivnějším hráčem i v nastavení, snad mu zbyly i nějaké síly na víkend. 7,5

Scott Wooton – 90 minut se mu toho moc nedalo vytknout. Poradil si s centrovanými míči a rozehrávka mu také nedělala problémy. Poté ale fauloval v posledních vteřinách zápasu a resultoval z toho vyrovnávající gól. 6,5

Michael Keane – Prakticky to samé, jako Scott. S tím rozdílem, že zavinil gól až v nastavení a poté předvedl pár dobrých zákroků, jako by se to snažil odčinit. 7

Alexander Buttner – Velmi nepovedený zápas. Skočil Mosesovi na „špek“ a zavinil první penaltu. Působil velmi nejistě a některé jeho zákroky byly opravdu zvláštní. Po půli byl střídán. 4

Nani – Jeho paráda u třetího gólu , když si narazil s Andersonem a poté nádherně přeloboval Čecha, se musela líbit. Nicméně zase a opět se mi nelíbila jeho sobeckost, kdy místo, aby nahrál spoluhráči, tak se snaží obejít dva protihráče nesmyslnými kličkami. A to několikrát za zápas. 6,5

Anderson – První půli ovládal střed pole. Byl snad všude. Zařídil první gól, když si Romeu nechal vypíchnout balón. Také při druhém gólu asistoval, kdy vyslal do úniku Chicharita. Aby toho nebylo málo, tak si připsal i 3. asistenci při Naniho gólu. Nakonec ho ve druhé půli vystřídal Tunnicliffe. MOTM – 8,5

Darren Fletcher – Opět působil ze začátku nervózně, ale poté se rozehrál a byl velmi platným hráčem, co se týče defenzívy, ale také ofenzívy. Ve druhé půli musel zaskočit na pravém kraji obrany a nepůsobil už tak jistým dojmem, přecejenom to není rodilý obránce a proti Chelsea v plné síle by měl problémy kde kdo. 6,5

Ryan Giggs – Neuvěřitelné, co Ryan ještě ve svých letech dokáže. Odehrál celých 120 minut a navíc ještě proměnil penaltu, a to až v té poslední minutě. Čím skončil, tím také začal, a to gólem. Celý zápas působil velmi jistě, jeho rozehrávka byla velmi dobrá, i když to občas přehnal dlouhým passem na nikoho. Nicméně byl na hřišti pořád vidět, i když jiní hráči už takzvaně „šlapali vodu“. Velmi dobrý výkon. 7,5

Danny Welbeck – Byl hodně aktivní, napadal, bojoval, kombinoval. Několikrát také ukázal svojí rychlost. Gól sice nevstřelil, ale za svůj výkon se určitě nemusí stydět. 6,5

Javier Hernandez – Na Chelsea má asi spadeno. Nepamatuji zápas, kdy by jim nevstřelil gól. Tentokrát se mu to povedlo hned z první šance a nutno dodat, že to nebyla žádná dorážka z malého vápna. Působil obraně Blues dost velké problémy. Ve druhém poločase už nebyl tolik vidět, ale po faulu na něj se v nastavení ještě kopala penalta. Solidní výkon. 7

Nick Powell – Přišel na hřiště a hned  se prezentoval povedenou střelou. Byla na něm znát mírá nervozita, ale nevedl si zle. 6,5

Ryan Tunnicliffe – Také on se snažil, nicméně neměl na hru nějaký velký vliv, nic nevymyslel, také nic nepokazil. 6

Federico Macheda – Sotva párkrát se dotkl míče. Nehodnocen

Týmový výkon – Týmový výkon byl velmi dobrý. Hráči napadali, bojovali, skvěle kombinovali. Nevzdali se ani za stavu 5:3 v poslední minutě nastavení. Někteří mladí hráči se ukázali v dobrém světle. 7

Tento článek je pouze subjektivním názorem autora.