24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mark Clattenburg po nedělním zápase čelí obvinění z rasismu

Mark Clattenburg čelí po nedělním zápase na Stamford Bridge obvinění z rasismu.Anglický arbitr údajně rasisticky urážel dvojici hráčů Obi Mikel a Mata.

Metropolitní policie se rozhodla prošetřit případ (údajných) rasistických urážek Marka Clattenburga na adresu hráčů Chelsea.

 

Sedmatřicetiletý anglický rozhodčí je vyšetřován i FA po tom, co obdržela stížnost ze strany Chelsea po nedělní prohře proti Manchesteru United na Stamford Bridge. Mark Clattenburg v nedělním zápase údajně rasisticky urážel dva hráče Blues. První z nich měl být John Obi Mikel, ale toto obvinění vedení Chelsea ani samotný hráč nepotvrdili. Sám rozhodčí byl stáhnut z víkendového programu a nebude tak pískat žádný zápas Premier League ani jiný anglických lig či pohárů. Society of Black Lawyers (Společnost černých právníků) chce, aby Metropolitní Policie vyšetřila, zda se sudí Clattenburg opravdu dopustil trestného činu.

 

Úryvek z dopisu od předsedy organizace Petera Herberta Metropolitní policii:  “Společnost Černých Právníku chce zaznamenat incident, ke kterému došlo v nedělním zápase. Máme informace, že rasistické urážky měly směřovat na Johna Obiho Mikela a na Juana Matu, pokud je to pravda, je to něco zcela nepřijatelného. I když tato záležitost může být vyšetřena FA, myslíme si, že bude lepší, když celou věc nezávisle posoudí  i Metropolitní policie”

 

Metropolitní policie tento návrh přijala a co nevidět začne celý incident prošetřovat.

Zdroj: skysports.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!