Evans vyzdvihuje povahu

32

Jonny Evans prizvukuje o charaktere United, ktorý dokázal zvíťaziť na Stamford Bridge v ligovom zápase prvýkrát od roku 2002.

Červení diabli sa bleskovo ujali vedenia 2-0, ktoré stratili a Javier Hernández pozdným gólom stanovil konečné víťazstvo United proti oslabenej Chelsea, ktorá prišla o dvoch hráčov po červených kartách.

Rozdiel na vedúci tím tabuľky je už len jednobodový po zápase, v ktorom United našli dostatok odvahy, najmä po vyrovnávajúcom góle Londýnčanov.

„Myslím si, že toto je hádam najťažší zápas v našej doterajšej sezóne, najmä koniec prvého polčasu,“ povedal obranca pre Sky Sports. „Chelsea nás vystavila tlaku. Bol to ťažký zápas a možno sme mali aj trochu šťastia, že to po polčase skončilo len pri 2-1.

„Do šatní sme odchádzali za stavu 2-1, čo sa nám hodilo, aby sme si vydýchli, ale v takýchto zápasoch je potrebné ukázať najmä charakter. Pred nami bol druhý polčas, a na Stamford Bridge jednoducho nemôžete padnúť na kolená.

„Vždy je to ťažký zápas, vedeli sme, že budeme pod tlakom. Podarilo sa im vyrovnať a, samozrejme, veľkú úlohu zohrali aj vylúčenia. Nám sa podarilo doviesť zápas do víťazného konca.“

Evans mal svoj podiel na druhom vylúčení Chelsea, po druhej žltej karte musel predčasne pod sprchy Fernando Torres, ktorý už jednu žltú mal za výpad na Toma Cleverleyho. Preskočil cez Jonnyho Evansa a utŕžil tak druhú, hoci spornú žltú kartu, no zároveň sa mohol porúčať z ihriska už po jeho prvom zákroku.

Aj keď Chelsea proti tomuto trestu ostro protestovala, Evans zhodnotil, že rozhodca Mark Clattenburg urobil napokon správne rozhodnutie – aj napriek priznaniu obrancu, že sa útočníka dotkol.

„V tom momente som necítil, že by som sa ho dotkol,“ pokračuje. „Díval som sa na to opakovane, a bol tam drobný kontakt, no nemyslím si, že to bolo dosť na to, aby sa zložil k zemi. Myslím, že si uvedomil, že loptu už nedobehne, tak spadol a rozhodca mu správne udelil druhú žltú.“

Predchádzajúci článokHodnocení: Chelsea – Manchester United