25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Evra: Můj nejtěžší rok

Výsledek šokujícího “finále” Barclays Premier League 2011/2012 už Patrice Evru vlastně ani nepřekvapil. Ve skutečnosti to byl v mnoha ohledech jediný možný závěr sezony připomínající spíše horskou dráhu, kterou popisuje jako nejtěžší v životě.

 

Zažil jsem v krátkém období hodně těžkých chvil,” říká se sklopenýma očima a nevěřícně přitom kroutí hlavou. “V říjnu před zápasem proti Manchesteru City mi zavolal táta, aby mi řekl, že jsem právě ztratil svého bratra. Není nic horšího, než zjistit takovouto zprávu těsně před velkým zápasem. Také se stala ta příhoda s Luisem Suarezem,” pokračuje. “Chápu, že to asi není nejlepší způsob, jak by měl mluvit hráč Manchesteru United, zvlášť po tom, co nevyhrál ligu. Zní to, jako bych hledal výmluvy, ale je to pravda. Nechci lhát lidem. Minulý rok byl opravdu těžký.

 

Případ, při kterém jej Luis Suarez při zápase na Anfield rasově urážel, byl pro Evru obzvlášť znepokojující, nicméně FA shledala uruguajského útočníka vinného a potrestala ho stopkou na osm zápasů. Bohužel i přesto se tento případ natáhnul na více než dva měsíce, během kterých Evrova důvěryhodnost utrpěla.

 

V lednu, při jeho návratu na Anfield ve čtvrtém kole FA Cupu, byl předmětem šikany ze strany domácích fanoušků po celých devadesát minut. Poté, když Liverpool přijel v rámci ligového utkání na Old Trafford, jen pět dní po vypršení Suarezova trestu, nastal další konflikt, jelikož útočník Liverpoolu si odmítl před zápasem potřást s Evrou rukou. “Bylo to pro mě velmi těžké období,” vzpomíná francouzský obránce. “Stejně tak těžké to bylo ale také pro mou rodinu.

 

Myslím, že ten zápas na Old Trafford byl pro mě nejvíce stresující v celém mém životě… a to jenom kvůli podání ruky. Bylo to pro mě velmi těžké mu před zápasem podat ruku. Myslím, že by mu mnoho lidí ani nezkusilo ruku podat, ale já to zkusil a on mne odmítl. Říkal jsem si pro sebe, “Hej, co se děje?”. “Ale nezbláznil jsem se z toho. Ačkoliv, když jsem viděl první zákrok, zákrok na Ria Ferdinanda… (směje se). Kdybych chytil Suareze, tak bych mohl dostat červenou kartu a šel ze hřiště.”

 

Událost, která už tak byla vyhrocená po gestu Luise Suareze se stala ještě nechutnější, po závěrečném hvizdu, kdy Evra oslavoval vítězství před tribunou Stretford End (nutno dodat, že v těsné blízkosti Suareze), což se nelíbilo hráčům Liverpoolu a obě strany musely být po této potyčce odděleny pořadateli. Sir Alex Ferguson přiznal, že to Patrice neměl dělat, ale Evra namítá, že to byl pouze výlev emocí z ukončení celého incidentu.

 

Lidé si myslí, že moje oslava na konci zápasu s Liverpoolem byla z toho důvodu, že mě Suarez urážel,“ odhaluje Evra. “Ale bylo v tom mnohem více než jen to, konečně jsem mohl tímto způsobem svým spoluhráčům poděkovat. Já vím, že všichni v ten den chtěli vyhrát pro Manchester United, ale také si myslím, že trochu i kvůli mě. To je důvod, proč moje oslava byla taková.”

 

Staly se mi zkrátka osobní věci, proto byl ten rok tak těžký. Ale i přesto jsem hrál dále. V životě zažiješ dobré i špatné věci, nicméně důležité je, jak se zachováš a já myslím, že jsem se zachoval správně, a proto jsem na sebe hrdý. Lidé mě můžou kritizovat a říkat různé věci, ale tento rok jsem mentálně silnější, než kdy jindy. Byla to pro mě velká osobní výzva,” řekl Patrice Evra pro Manutd.com, BBC Radio Manchester a Press Assiociation.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!