19/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Sir Alex Ferguson a José Peseiro před vzájemným zápasem

Ačkoliv Fergie hodlá šetřit některé hráče, zdá se, že na hřiště vyběhne i přes to velmi silné mužstvo. Trenér Peseiro ovšem nehází „flintu do žita“ předčasně.

 

Sir Alex uvedl, že Patrice Evra a Rio Ferdinand ani Paul Scholes do utkání s Bragou nenastoupí, stejně jako někteří další hráči, kteří budou šetřit síly na nedělní zápas s Chelsea. V sestavě by se naopak měli objevit Nani, Ryan Giggs a po svém zranění kolena také Ashley Young. V úvahu připadají také Tom Cleverley nebo Shinji Kagawa a Ferguson má tedy při skládání zálohy i tak hned několik možností, jak vytvořit silný střed pole.

 

Navzdory tomu, že chce Boss United udělat několik změn v sestavě, se na hřišti objeví silný tým, který by měl Bragu bez problémů porazit, protože ačkoliv se dají změny v sestavě Rudých ďáblů předvídat, jejich taktika může soupeře zaskočit.

 

„Myslím si, že úroveň fotbalu v Anglii a v Evropě je tak vysoká, že pokud sami ze sebe dokážete udělat nepředvídatelné mužstvo, můžete z toho hodně vytěžit. Co se našeho týmu týče, tak o nás bude muset soupeř přemýšlet: ‚Chystají se hrát na dvě ostrá křídla anebo zahustí střed pole pomocí „diamantu“?‘ Díky hráčům jako Kagawa, Cleverley a Giggs máme ve středu pole velkou flexibilitu,“ uvedl Sir Alex.

 

Trenér Bragy José Peseiro se před zápasem vyjádřil takto:

 

„Sir Alex Ferguson se na adresu Bragy vyjádřil před několika dny velmi pochvalnými slovy, takže nás, jak vidno, nepodceňuje. Má k dispozici vynikající mužstvo oplývající talenty, ze kterých může vybírat, protože jak sám uvedl, dopřeje speciálně pro tento zápas některým svým hráčům odpočinek. Je to jeden z nejlepších týmu na světě, a i když udělají několik změn v sestavě, rozhodně tím neutrpí, takže to bude velmi těžké, ať už jim bude chybět kdokoliv,“ začal Peseiro s respektem.

„My máme dobré hráče a jsme zároveň dobrým týmem, takže se pokusíme zvítězit. Ale jestliže nemůžete vyhrát, pak je i remíza dobrý výsledek. Potřebujeme dobře bránit, držet balón ve své moci a hrát s vědomím, že jsme schopni vyhrát. Samozřejmě, že nemáme podobné možnosti jako United, ovšem já mám ve své hráče naprostou důvěru. A pokud začnete nad těmito věcmi přemýšlet, nikdy to z vás dobrého trenéra ani dobrého hráče neudělá.“

 

„Každá pochvala od někoho, jako je Alex Ferguson je něco fantastického, ale naši hráči nebudou nepotřebovat žádnou zvláštní motivaci, té budou mít dostatek už jen proto, že budou hrát na stadionu, jako je tento [Old trafford]. Strávil jsem zde 14 dní, když tu ještě působil Carlos Queiroz a mluvil jsem s Alexem o Nanim, protože si myslím, že v tu dobu se rozhodoval, koho podepíše, jestli Yuri Zhirkova nebo Naniho. Mluvili jsme o něm ještě třikrát nebo čtyřikrát a později mě United pozvali na finále Ligy mistrů v roce 2008 v Moskvě. Queiroz mi při té příležitosti poděkoval a řekl mi, že si cení a je vděčný za informace, které jsem jim o Nanim tehdy poskytl.“  

 

 zdroj: uefa.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!