Hodnocení: Manchester United – SC Braga

32

Jak si naši hráči vedli v dnešním zápase, se můžete dočíst v tomto článku.

David De Gea – Docela mi ho bylo líto, jelikož bez toho aniž by si sáhl na míč, tak už dva stihl vylovit ze sítě. Žádný zákrok snad dnes předvést nemusel, naopak naservíroval soupeři nebezpečnou přihrávku, z které naštěstí nakonec nic nebylo. 6

Rafael – Těžko říci, kde se nacházel u druhého gólu, když musel Carrick za něj zaskakovat na lajně. Nicméně směrem dopředu odehrál solidní zápas, ale občas mu chyběl finální centr do šestnáctky. 6,5

Jonny Evans – I na něj padá část viny při druhém inkasovaném gólu. Od té doby byl ale bezchybný a dokonce při rohovém kopu dokázal vyrovnat. Nebál se vyrazit i směrem vpřed, tak jak je jeho dobrým zvykem. Slušný výkon. 7

Michael Carrick – Ano, chyboval při bránění Eldera, ale na druhou stranu, Michael byl dnes na pozici stopera a ten by se měl nacházet někde jinde než u postranní čáry. Každopádně byla to jeho chyba, měl tu situaci přerušit. I on se ale zlepšil a měl pár světlých momentů, jak v bránění, tak v rozehrávce. Občas dirigoval hru směrem odzadu, tak jak je zvyklý ze své oblíbené pozice defenzivního záložníka. 6

Alexander Büttner – Po jeho skvělém debutu se od něj očekávají velké věci. Od té doby se ale pár věcí změnilo, a sice to, že Patrice Evra se pomalu vrací do své dobré formy a Alexander nehrál jediný soutěžní zápas. Dnes to byl jeho velký test a podepsala se na něm nervozita. Chyboval u prvního gólu, když se nechal přeskočit a částečně i u druhého, když hlídal prostor na zadní tyči, kde nikdo nebyl a nechal si uskočit Alana, který zakončoval. Směrem vpřed to taky nebyla žádná hitparáda a jeho často nepovedené centry to jenom dokazovaly. Snahu mu však upřít nelze. 5,5

Tom Cleverley – Byl snad u všeho. Pořád se nabízel, neunávně napadal, a i když se mu někdy občas něco nepovedlo, tak souboj nevzdal a párkrát míč také vybojoval zpět. Připsal si asistenci na rozhodující gól, když perfektně centrem našel Chicharita. 7,5

Darren Fletcher – Byl tam dnes doslova na tu „černou práci“. Ani se pořádně neohřál, bylo to 0:2 a i on se musel zapojovat do kombinace směrem vpřed. Zkazil docela dost lehkých přihrávek, za to neúnavně stíhal jeden protiútok soupeře za druhým. 6

Shinji Kagawa – Jako by mu tahle role vůbec neseděla. Občas na hřišti působí až zmateným dojmem a jeho přihrávky byly často velmi nepřesné. Až na jednu, ta na Chicharita byla velmi přesná a nastartovala United k velkému obratu. Po poločase ho vystřídal Nani. 6

Wayne Rooney – Dnes si oblékl kapitánskou pásku a jako správný kapitán opět řídil svůj tým z jeho oblíbené pozice. V prvním poločase byl více vidět než v tom druhém. Předvedl několik výborných přihrávek na van Persieho, který ani jednu nezúžitkoval v gól. Odváděl dnes velké penzum práce a ve druhém poločase hrát čisté levé křídlo, tudíž byl mírně odstrčený ze hry. 7

Robin van Persie – Dnes ho bylo vidět o hodně více než normálně. A to ani nevstřelil gól. I když šance na to měl, hlavně ta na konci zápasu byla pro takového střelce, jakým van Persie je, stoprocentní. Ale i tak si zaslouží pochvalu za svou dobrou rozehrávku, souhru s Rooneym, Chicharitem i Kagawou. Nastartoval důležitou akci v prvním poločase, z které nakonec padl gól. Dnes byla ta gólová tíha na někom jiném. 7

Javier Hernandez – Jako povstání z mrtvých, tak vypadal Chicharitův výkon dnes oproti ostatním zápasům sezóny. Před tímto zápasem až útočníkem číslo 4. Nicméně jeho výkon byl dnes prostě famózní. Nejenom, že vstřelil ty dvě veledůležité branky, ale hlavně předvedl výbornou hru. Skvěle kombinoval, napadal, byl prostě k nezastavení. Věřil si i v soubojích jeden na jednoho, což u něj není moc zvykem. A byl dost často úspěšný. Důkazem toho může být také situace, kdy byl faulován u postranní čáry, ale on i ze země na tak malém prostoru dokázal obehrát soupeře a založit nebezpečný protiútok, ze kterého mohl těžit Nani. Dnes není o Muži zápasu pochyb. 9 – MOTM

Nani – Naskočil do druhého poločasu a hned z první akce pěkně provětral obranu Bragy. Byl určitě oživením a i on přispěl k obratu zápasu. 7

Ryan Giggs – I na něj se dnes dostalo. Měl tam pár okamžiků, kdy se dostal k míči a jeho typickým způsobem se snažil obejít přesilu protihráčů. Tady není příliš co hodnotit. Nehodnocen

Týmový výkon – Po opět velmi vlažném a smolném začátku utkání, se hráči nevzdali a nakonec vydřeli důležitou výhru. Týmový výkon byl určitě dobrý, když si odmyslíme ty individuální chyby při inkasovaných brankách. Záloha byla dost kreativní, útok hodně nebezpečný. Paradoxně jsme vstřelili dvě branky ze standartních situací. Špatnou obranu kompenzuje výborná spolupráce zálohy s útokem a schopnost střílet hodně gólů. 7

Tento článek je pouze subjektivním názorem autora.