24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Rooney nadšený z výhry i dosažení 200. gólu na klubové úrovni

Wayne Rooney vstřelil proti Stoke City dva góly a na jeden přihrál a v pozápasovém interview vyjádřil spokojenost nad výkonem celého týmu a popsal také situaci, která předcházela jeho vlastnímu gólu.

 

Rooney se stal hvězdou zápasu a byl prakticky u všeho podstatného. Samotný úvod se mu ovšem nevyvedl podle představ, když si nejprve dal vlastní gól a díky tomu se soupeř dostal do brzkého vedení. Sám Wayne však o čtvrt hodiny později zařídil hlavičkou vyrovnání a zavelel k obratu. Byl to jeho první zásah za Rudé ďábly v nové sezóně. Robin van Persie stihl do přestávky skóre otočit.

 

Pár sekund po zahájení druhého poločasu pak přidal třetí gól Danny Welbeck, který se krásně položil do centru od Rooneyho. Hráč s číslem 10 na zádech podal v této poněkud divočejší přestřelce vynikající výkon, a poté co Potters snížili na 3:2, stanovil Rooney o pět minut později po rohovém kopu konečný stav zápasu na 4:2 a zároveň vstřelil svůj 200. gól, sečteme-li všechny jeho zásahy za Everton i United.

 

Wayne zářil štěstím, že se mu podařilo odčinit vlastní gól takovýmto způsobem a pro MUTV řekl:

 

„Byl to můj první vlastní gól, ale naštěstí jsme se dokázali do zápasu vrátit a strhnout vedení na svou stranu, což pro nás bylo skvělé. Myslím si, že jsme podali dobrý výkon. Stoke nasadili do pole několik vysokých hráčů, ale my jsme se s tím vypořádali dobře. Jediným zaváháním byl moment, kdy jsem si vstřelil vlastní gól. Měl jsem si hlídat Ryana Shawcrosse a on běžel vedle mě, ale při přímém kopu Charlieho Adama nám stálo v cestě několik hráčů a on mě prostě postrčil dopředu,“ vysvětluje Rooney situaci, ve které nemohl dobře zareagovat.

 

„Myslím si, že bylo důležité, že jsem se z toho rychle oklepal a po zbytek zápasu se tím nenechal ovlivnit. Myslím si, že z celkového pohledu jsme si tři body zasloužili.“

 

Rooney je známý tím, že vždy upřednostňuje tým před sebou samým a nezajímá jej, kdo dává góly, ale především to, aby jeho tým vyhrával. Waynovi je však střílení gólů předurčeno a brzy již 27letý útočník v poslední době překonává jednu metu za druhou. Za reprezentaci Albionu se během další reprezentační přestávky díky trefám do sítě San Marina posunul na 5. pozici historické tabulky střelců s 31 góly a proti Polsku svůj účet rozšířil na číslo 32. Za Manchester se v novém ročníku trefil proti Stoke City vůbec poprvé a jeho druhý gól znamenal překonání další významné hranice, když si připsal 200. gól na klubové úrovni.

 

„Myslím si, že hraju dobře, ale mě nikdy opravdu moc nezajímalo a neznepokojovalo, že nedávám góly za United. Samozřejmě, že jako útočník chcete dávat góly. Jsme rád, že se mi podařilo dosáhnout této mety a nastřílet tolik gólů. Doufejme, že jich přidám ještě víc, ale pokud si dokážu udržet své výkony, budu hrát i nadále dobře a pracovat pro tým, bude mi to ke štěstí bohatě stačit.“

 

Rooney nezapomněl ocenit asistenta na jeho první gól, kterým byl van Persie, jenž z levé strany nacentroval do vápna, kde cíleně hledal právě hlavu Rooneyho, který se zblízka nemýlil.

„Myslím si, že když máte někoho, kdo disponuje takovouhle kvalitou a umí poslat míč do vápna, pak víte, že pokud si na centr naběhnete, je velká šance, že se k hlavičce dostanete a můžete zakončit. Naštěstí to byl výborný centr a mě se podařilo usměrnit balón hlavou do brány. Z mého pohledu to byl tento vyrovnávací gól skvělý a díky němu jsme začali více držet při sobě, a nakoplo nás to k obratu. Jsem si jistý, že to bude stále lepší a lepší. Musíme na tom neustále pracovat – ne pouze útočit, ale také se zapojovat do defenzivní činnosti. Byli jsme oba dva rádi, jakým způsobem se nám podařilo skórovat, a když k tomu přičteme i to, že se podařilo skórovat i Dannymu a na hřiště se dostal také Chicharito, je vidět, že máme opravdu skvělé útočné možnosti.“

 

Je tomu už deset let, co Rooney vstřelil svůj první gól v kariéře na klubové úrovni.  Tehdy stále ještě 16tiletý Rooney v dresu Evertonu vstřelil krásný gól do sítě Arsenalu, který Toffees v památném utkání porazili a přerušili tak jeho jednatřicetizápasovou šňůru bez prohry. Rooney může být právem hrdý na to, že se mu během deseti let podařilo nasázet dvě stě gólů.

 

„Nevěděl jsem, že jsem nastřílel 200 gólů na klubové úrovni, dokud zápas neskončil. Jsem z toho samozřejmě nadšený,“ dodal na závěr šťastný Wayne Rooney.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!