03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Ferguson: „Musíme začínat lépe“

Alex Ferguson prohlásil, že pokud chce být jeho tým v této sezóně úspěšný, musí se zbavit zlozvyku inkasování prvních branek.

 

Rudí Ďáblové museli znovu otáčet nepříznivý vývoj utkání poté, co si Wayne Rooney v 11. minutě vstřelil vlastní gól. United nakonec zápas zvládli otočit, i díky dalším dvěma trefám Rooneyho, tentokrát již do správné branky.

 

SIr Alex byl spokojený s konečným výsledkem, ale upozornil, že si jeho hráči musejí začít dávat pozor, jakým způsobem zahajují své zápasy.

 

„Stále máme problémy v úvodech zápasu. V prvních 20 minutách.“  řekl Ferguson pro MUTV.  „Obdrželi jsme rychlý gol proti Fulhamu, taktéž proti Tottenhamu a bohužel i dnes. Vystavujeme tak sami sebe tlaku. Na druhou stranu si útok zatím vede skvěle a často nás zachrání. Místy byl jejich pohyb v útoku skvělý, “ pokračoval Ferguson.

 

„Nikdy nechcete takhle začít (obdrženým gólem) . Naštěstí nás pak někdy útočníci dostanou z maléru. Snad se nám to brzy podaří vyřešit. První gól byl vlastní. Nicméně druhý byl od nás velmi laciný. Je zjevné, že naší nejsilnější řadou je útok (v letošní sezóně). Ale nechat si takhle doma střílet branky je zklamáním.“

 

Kombinace útočného trojice, Rooneyho, Welbecka a van Persieho, působila hostujícím hráčům velké problémy. Sir Alex byl nadšený, že se oběma anglickým reprezentantům podařilo poprvné v letošní sezóně skórovat.

 

„Čím více zápasů Wayne odehraje, tím bude lepší. Jsem rád, že se mu podařilo skórovat, dokonce hned dvakrát a také Dannymu,“ dodal Boss. „Myslím, že prozatím je to něco okolo 15 střelců tuto sezónu, což je dobře.

 

Mohli jsme vidět, jak flexibilní náš útok byl. Při prvním gólu se Robin stáhl doleva a výborně nacentroval Waynovi, který skvěle zakončil hlavou. Takový pohyb dělá protivníkům problémy, a tak jsem rád, že nám to funguje.“

 

V tomto zápase se United zúčastnili protirasistické kampani – „Kick It Out‚s“. Alex Ferguson v pátek oznámil, že by se všichni hráči měli do této akce zapojit, a to nošením speciálních triček během rozcvičky. Nicméně Rio Ferdinand si toto triko neoblékl.

 

„Jsem opravdu zklamaný, protože jsem včera na tiskové konferenci řekl, že by každý hráč měl nosit toto tričko. Chtěli jsme tímto podpořit PFA a všichni hráči by to měli dodržet. Každý z nás tam šel a měl na sobě tento odznak. A on si tam takhle přijde. Určitě to budeme řešit,“ zakončil Ferguson.

 

Zdroj: Manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!