24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Ole Gunnar Solskjaer – nástupce Fergieho?

Jako střídající žolík Manchesteru United, věděl Ole Gunnar Solsjkaer všechno o dobrém načasování a stejnou předností by mohl disponovat jako manažer. Mohl by právě on být tou správnou volbou až přijde nevyhnutelné a Sir Alex Ferguson doopravdy skončí?

 

Seznam anglických týmů, které byly nebo jsou spojovány s jeho jménem stále roste. Aston Villa, Bolton nebo Blackburn jsou týmy, které o bývalého útočníka Rudých ďáblů měly největší zájem. Nejblíže k jeho získání  byla Aston Villa vloni v květnu poté, co skončil Alex McLeish.  Dokonce pro Oleho pronajali soukromé letadlo, za účelem vyjednávání podmínek smlouvy. V Molde to vyvolalo velký povyk a sám Solskjaer později řekl, že by se nemohl na Molde jen tak vykašlat a že na takovýto krok bylo příliš brzy.

 

Presidenta Aston Villy Randyho Lernera zaujal Solskjaerův okamžitý úspěch v Molde, v klubu, ze kterého Solskjaer skoro před 20 lety přišel na Old Trafford. Poté, co skončil v United jako manažer  rezervního týmu, Ole kývl na nabídku Molde a hned v první sezóně je dovedl k vítězství v domácí soutěži. Bylo to dokonce při stém výročí založení klubu. Jeho resumé jako manažera možná bylo skromnější, ale jeho jméno začalo být chtěným zbožím, jelikož kluby v Anglii hledaly novou mladou krev. Aston Villa byla prvním týmem, který projevil zájem. Nyní je jeho jméno hodně spojováno s Boltonem a Blackburnem, ale veškeré spekulace o jednání Solskjaer popřel.

 

„Spekulace tu budou vždy, když některý z anglických týmů bude bez manažera. Určitě je zde minimálně 20 jmen, které byly spojovány s Boltonem a je přirozené, že moje je mezi nimi také. Ale já se jejich manažerem nestanu. Vůbec mě takovéto spekulace nevyvádějí z klidu,“ utnul Solskjaer všechny spekulace.

 

„Mým cílem je stát se manažerem v Premier League, ale právě teď novou práci nesháním. Ve fotbale, stejně jako v životě se musíte rozhodnout, když na to přijde. Mám zde smlouvu ještě na 2 roky a mám v plánu ji dodržet,“ dodal manažer Molde, které má podle expertů letos velkou šanci na obhajobu titulu.

 

Solskjaerova smlouva v Molde končí v roce 2014 a to by mohl být ten pravý čas, co se týče pozice manažera Manchesteru United. Konec éry Sira Alexe Fergusona je stálým předmětem diskuzí a dohadů. Může se to klidně stát na konci této sezóny, kdy Fergiemu bude 71 let, ale znovu opakuji, že to jsou jen dohady. Pokud se Sir Alex rozhodne skončit v roce 2014, Solskjaerovi zkušenosti by mohly být dostatečné.

 

Samozřejmě, že Norská liga je kvalitativně hodně daleko za Premier League, ale Ole už jednou takovýto přesun zažil, když v roce 1996 přišel z Molde do United jako hráč. Solskjaer svou kariéru plánuje pečlivě a neudělá další krok vpřed, dokud si nebude jist, že je na to připraven.

 

Jeho bývalý manažer z Molde a bývalý obránce Manchesteru City Age Hareide řekl na jeho adresu, po loňském titulu následující: „Ole je člověk, který chce být přesný ve všem, co dělá. Nic neuspěchá, ale až ucítí, že přišel ten správný čas, udělá další krok vpřed.“

Další kapitola jeho života možná nebude tak daleko a romantický návrat na Old Trafford být to pravé pro něj i pro fanoušky United,  kteří si jistě lámou hlavu, kdo nahradí milovaného Sira Alexe, až jednou opravdu skončí. Dalšími přijatelnými nástupci by byli José Mourinho nebo Pep Guardiola, o kterých se mluví asi nejvíce. Mě ale něco říká, že historie Oleho na Old Traffordu, ještě neskončila.

 

zdroj: menmedia.co.uk
Téma k diskuzi: Jaký je Váš názor? Koho by jste rádi viděli jako Fergieho nástupce? Myslíte si, že by Ole byl tou správnou volbou?


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!