04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Rio Ferdinand si zaslouží další příležitost v reprezentaci, říká Pallister

Rio Ferdinand by podle bývalého obránce Manchesteru United Garyho Pallistera, měl být znovu povolán do anglické reprezentace na nadcházející mistrovství světa 2014.

Třiatřicetiletý střední obránce nefiguroval v plánech Roye Hodgsona v reprezentaci, a to i přesto, že John Terry ukončil svou kariéru v mezinárodním fotbale.

 

„Stále je to nejlepší anglický obránce, kterého tam mají,“ řekl pro BBC Sport Pallister. „Anglii velmi chybí přirozený vůdce ve středu obrany a myslím si, že Rio tyto vlastnosti má v sobě.“

 

Ferdinand, který má do nynějška na svém kontě 81 startů za reprezentaci, nebyl vybrán do týmu na Euro 2012. Hodgson se své rozhodnutí snažil vysvětlit, což se mu však příliš nepovedlo, protože do světa vypustil pouze slova, podle kterých Ria opomenul „z fotbalových důvodů“. Změna nepřišla ani po mistrovství Evropy, když Rio nebyl vybrán do nominace na zápas se San Marinem a stejně tak s Polskem o čtyři dny později – a to i přes Terryho konec.

 

V červenci byl Terry zbaven obvinění u Westminsterského soudu, ale minulý měsíc ho FA shledala vinným z rasové diskriminace mladšího bratra Ria Ferdinanda, Antona. Obránce Chelsea dostal zákaz nastoupit v dalších čtyřech střetnutích a pokutu 220 tisíc liber.

 

V domácím utkání Anglie proti Ukrajině, které skončilo remízou 1:1, nastoupili ve středu obrany Phil Jagielka z Evertonu a Joleon Lescott z Manchesteru City. Oba jsou ve věku 30 let, přičemž Jagielka nastoupoval na svůj 14. reprezentační zápas a Lescott na 23.

 

„Neříkám, že máme v obraně špatné hráče, ale s koncem Johna Terryho vypadá naše střední obrana nezkušeně,“ řekl Pallister, který za Anglii mezi lety 1988 a 1996 odehrál 22 střetnutí.

 

„Neslyšeli jsme žádnou informaci o tom, že Rio chce pověsit kopačky na hřebík, což jasně naznačuje, že chce pokračovat v hraní za Anglii. Rozhodně je ještě stále dost dobrý. Má ohromné zkušenosti a umí výborně číst hru. Někdy dokáže hru velmi zjednodušit. Názory, které se objevily v médiích po gólu Garetha Balea na Old Trafford, nevypovídají vůbec o ničem a mají daleko od pravdy. Myslím si, že fotbal zná skrz naskrz. Pokud zůstane fit a nebudou ho ohrožovat zranění, tak by mohl hrát klíčovou roli na mistrovství světa v Brazílii. Je to dobrý organizátor obrany.“

 

Minulý týden se Hodgson omluvil Ferdinandovi za to, že pochyboval o jeho budoucnosti, ale manažer United Sir Alex Ferguson radí Riovi, aby se do týmu Anglie nevracel a soustředil se na svůj klub.

 

Pallister uznává, že pro Hodgsona může být obtížné tak rychle změnit názor na určitého hráče, ale věří, že Rio stále může působit na mezinárodní úrovni.

 

„Dokážu pochopit, že pro Roye Hodgsona může být velmi složité po tom všem nabídnout Riovi znovu místo v reprezentaci, ale při pohledu na fotbalové umění není o čem debatovat,“ zakončil Pallister.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!