03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Mladé naděje Manchesteru United

Manchester United je už dlouho známý pro svou práci s mladými talenty. Proto jsme pro vás připravili menší seznam současných mladých a talentovaných hráčů, kteří jednou možná potáhnou celý tým.

 

Robbie Brady

 

.
Bradyho zpozorovali skauti Manchesteru ještě, když hrával za klub St. Kevin‘s Boys. Robbie se tak dostal do mládežnického týmu Ďáblů krátce po jeho 16 tých narozeninách. Za první tým zatím odehrál pouze jeden soutěžní zápas a to v Capital One Cupu proti Newcastlu, když v 86. minutě střídal Alexandera Büttnera.

 

O Robbiem je známa jedna velmi slavná historka. Jednou v roce 2008, když Brady čekal ve frontě u kantýny United, spatřil Cristiana Ronalda a pustil ho před sebe. Když se ho Sir Alex Ferguson zeptal, proč to udělal, odpověděl: „Protože je to Ronaldo.“

 

„Ať se to už nikdy nestane, jsi tady, abys ho nahradil,“ odvětil Boss.

 

Davide Petrucci

 

 

Petrucci přišel z Říma, když mu bylo 16 let, kdy do něj trenéři vkládali velké naděje. Svou kariéru v Manchesteru začal dobře, ale v sezóně 2008/09 naneštěstí přišla série zranění. Potom se uzdravil, vedl rezervní tým United jako kapitán, který i díky němu vyhrál Premier League North Reserve Championship v sezóně 2011/12. Jeho schopnosti zahrnují jak bránění, tak i vytváření šancí a spolu s prudkými střelami z něj dělají ideálního hráče, pro pozici za útočníkem.

 

Scott Wootton

 

 

Mladý obránce svou kariéru odstartoval v týmu Tranmere Rovers odkud přestoupil do Liverpoolu a nakonec v roce 2007 do Manchesteru United. Svůj debut si odbyl v zápase Ligového poháru proti Newcastlu. Poslední dobou se do hry dostal hned několikrát, především kvůli zranění Chrise Smallinga, Phila Jonese a Nemanji Vidiče. Prozatím si za seniorský tým Rudých Ďáblů zahrál dvakrát.

 

Jesse Lingard

 

 

Rychlý progres umožnil mladému založníkovi dokázat, co v něm doopravdy je. Jesse kromě toho, že pravidelně nastupoval za tým rezervy dostal i několik šancí na letním předsezónním turné. Lingard je ofenzivní záložník, který může nastupovat jak na křídle, tak i na pozici středního záložníka. Mezi jeho hlavní schopnosti patří klinicky přesné zakončení a rychlost, kterou způsobuje obráncům soupeře nemalé problémy. Svojí hrou připomíná japonského záložníka Shinjiho Kagawu.

 

Ryan Tunnicliffe

 

 

Skauti United ho sledovali už v jeho 9 letech a procházel akademií, dokud nepodepsal profesionální kontrakt v prosinci 2009. Ryan je výrazný především svojí tvrdou prací a agresivitou. Už od odchodu Roye Keana United hledají agresivního záložníka, ze kterého by ostatní týmy měly respekt. A tuto roli by mohl převzít právě Tunnicliffe.

 

Michael Keane

 

 

I přes svůj irský původ reprezentuje Anglii do 21 let. Fyzicky velmi dobře vybavený  hráč byl klíčovou postavou při triumfu FA Youth Cupu v roce 2011. Se svým talentem může nastupovat jak na pozici středního záložníka, tak na pozici stopera. Svůj první profesionální kontrakt podepsal v den svých 18 tých narozenin a debut si odbyl jako střídající hráč v zápase Ligového poháru proti Aldershot Town. Za první tým United prozatím odehrál dva zápasy.

 

Will Keane

 

 

Dvojče Michaela Keana nastupuje v útoku. Bývá často přirovnáván legendě Ďáblů- Ruud van Nistelrooyovi. Will je schopný nejen góly střílet, ale také je i připravovat. Zatím nastoupil pouze k jednomu zápasu za první tým. Bohužel, momentálně je mimo hru až na 6 měsíců z důvodu vážného zranění.

 

zdroj: mixturesport.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!