25/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Sir Alex si vychutnává skvělé vítězství

Sir Alex Ferguson vyzdvihl výkon svých svěřenců po nedělním utkání, ve kterém United předvedli impozantní výkon a zvítězili na hřišti Newcastlu 3-0.

 

Manažer Rudých ďáblů s nadšením sledoval, jak góly Jonnyho Evanse, Patrice Evry a Toma Cleverleyho zajistily jeho týmu 3 body. Vítězstvím 3-0 United vrátili Newcastlu porážku z minulého ročníku.

 

„Je to skvělý výsledek, přijet a zvítězit 3-0 proti tak silnému a agresivnímu týmu, jakým Newcastle je. Musíte předvést dobrý výkon a mít hru stále pod kontrolou, což se nám dnes povedlo,“ začal rozhovor Sir Alex, nadšený skvělým výkonem svého týmu.

 

„Ve druhém poločase zápasu proti Tottenhamu jsme předvedli naprosto skvělý výkon, ale celkový výkon nám pokazil první poločas. Zato dnes jsme předvedli skvělou koncentraci, odhodlání a vlastně všechny věci, které by měl tým předvést, aby vyhrál. Na této úrovni je koncentrace důležitá a my se soustředili na to, abychom prvních 20 minut zvládli. Je trošku zvláštní, že jsme dnes hráli velice dobře a vytvořili si spoustu příležitostí, ale přesto 2 naše góly padly po standartních situacích, což je pro nás velice neobvyklé,“ poukázal Sir Alex na fakt, že už to je nějaký čas, co jeho svěřenci skórovali 2x v jednom zápase po rohovém kopu.

 

 

„Pro Patrice to byl 4. gól a pro Jonnyho teprve 2. gól v našem dresu. Není to moc, ale musíte to brát, protože vyhrávat takovéhle zápasy je důležité. Po fotbalové stránce to dnes bylo dobré, skvěle jsme se koncentrovali a byli jsme odhodlaní získat 3 body. Byli jsme dnes pod tlakem, protože pokud bychom nevyhráli, ztráta na Chelsea by se zvýšila na 7 bodů. Stále jsme s nimi v kontaktu a to je důležité. Je jasné, že každý zápas je důležitý, protože chceme zůstat nahoře.“

Přestože svěřenci Alexe Fergusona dominovali na hřišti skoro po celých 90 minut, hráči Newcastlu si dokázali vytvořit pár slibných šancí a možná i měli skórovat, když hlavička Papisse Cissého údajně nepřešla přes brankovou čáru celým objemem.

 

„Díval jsem se po zápase na opakovaný záběr a je to neprůkazné. Míč nebyl celým objemem za brankovou čárou, ale kdyby se tato situace stala nám, byl bych naštvaný, že by ten gól neuznali. Náš brankář se k tomu skvěle dokázal dostat a pokud pravidla říkají, že balón musí být za čarou celým objemem, tak toto gól nebyl. Přesto bych byl zklamaný, protože podle mě bylo za čarou dostatek míče,“ přiznal Sir Alex.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!