20/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Několik otázek pro Denise Lawa ohledně Ligy mistrů

Legendární útočník United Denis Law, odpovídal fanouškům na otázky prostřednictvím Twitteru stránky uefa.com.

 

Dnes již 72letý skotský striker byl členem týmu Rudých ďáblů, který vyhrál v roce 1968 PMEZ (dnešní Ligu mistrů). Kvůli zranění si ovšem ve velkém finále s Benficou Lisabon nezahrál. Law za United nasázel ve 404 utkáních 237 gólů, stal je nelepším fotbalistou za rok 1964 a je historicky druhým nejlepším střelcem Devils.

 

Na Twitteru @ChampionsLeague s použitím # AskDenisLaw mu fanoušci položili několik otázek. Zde jsou některé z odpovědí této legendy, ve kterých se zmiňuje mimo jiné o tom, jaké jsou jeho nejoblíbenější stadiony, jak vidí současnou pozici a šance Manchesteru United nebo kdo podle něj získá titul v letošní sezóně Ligy mistrů.

 

@Ataqoz: Když jste hrával fotbal, na kterém hřišti jste zažil nejlepší atmosféru?

 

Denis Law: Pravděpodobně jedna z těch nejlepších diváckých kulis byla na Realu Madrid, na jejich nádherném stadionu. Ale během těch let, co jsem hrál, jsme navštívili mnoho stadionů. Bylo to pro nás něco nového – cestovali jsme do Madridu, Barcelony, Lisabonu, kamkoliv. A všude to pro nás byla nová místa. Všechna tahle hřiště, která obklopují tribuny pro 100 000 nebo 80 000 diváků, jsou vždycky vzrušující.

 

Daveyhall123: Hrál jste s mnoha dalšími skvělými fotbalisty za Manchester United, včetně Bobbyho Charltona nebo George Besta. Koho byste chtěl tehdy mít za spoluhráče ze současného kádru Rudých ďáblů?

 

Denis Law: Určitě bych do mužstva bral [Wayna] Rooneyho. Musím zde zmínit to, že pokud se mu vyhnout zranění – což je ale velmi obtížné, jelikož jeho pozice je přesně tou, které se zranění nevyhýbají, protože se všichni snaží o to, aby zastavili jeho gólostroj – může překonat všechny střelecké rekordy.

 

@StevenDoddsAFC: Chelsea FC bude usilovat o to, aby jako první celek v historii obhájila prvenství v Lize mistrů. Mohou to dokázat?

 

Denis Law: Jsou tam a musí se s nimi znovu počítat. Mají dobrý tým. Přišli o [Didiera] Drogbu, čímž se snížila síla celého týmu, tím jsem si jistý.  Faktem zůstává, že oni došli do finále a vyhráli ho.  Když United vyhráli v roce 68, cítil jsem, že bychom to mohli za rok zopakovat, ale nepodařilo se nám to. Takže ano, oni budou plni sebevědomí. Byl to jejich první triumf v této soutěži, takže proč by se nemohli opět dostat do finále a nedokázat to znovu?

 

@aminedinar:  Myslíte si, že někdo z favoritů v této sezóně tuhle soutěž opravdu vyhraje?

 

Denis Law: Myslím si, že to bude jeden z těch, kteří jsou pasování na vítěze. Jak to už ve fotbale chodí, potřebujete i trošičku štěstí, ale je tam asi tak šest týmů a každý z nich to může vyhrát.

 

@LancricketMEN: Který z vašich bývalých týmů má podle vás větší šanci vyhrát UEFA Champions League v této sezóně, City nebo United?

 

Denis Law: No vám snad úplně přeskočilo! Na takovéhle otázky se mě nemůžete ptát! Na tenhle dotaz v žádném případě neodpovím!

 

zdroj: uefa.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!