Několik otázek pro Denise Lawa ohledně Ligy mistrů

20

Legendární útočník United Denis Law, odpovídal fanouškům na otázky prostřednictvím Twitteru stránky uefa.com.

 

Dnes již 72letý skotský striker byl členem týmu Rudých ďáblů, který vyhrál v roce 1968 PMEZ (dnešní Ligu mistrů). Kvůli zranění si ovšem ve velkém finále s Benficou Lisabon nezahrál. Law za United nasázel ve 404 utkáních 237 gólů, stal je nelepším fotbalistou za rok 1964 a je historicky druhým nejlepším střelcem Devils.

 

Na Twitteru @ChampionsLeague s použitím # AskDenisLaw mu fanoušci položili několik otázek. Zde jsou některé z odpovědí této legendy, ve kterých se zmiňuje mimo jiné o tom, jaké jsou jeho nejoblíbenější stadiony, jak vidí současnou pozici a šance Manchesteru United nebo kdo podle něj získá titul v letošní sezóně Ligy mistrů.

 

@Ataqoz: Když jste hrával fotbal, na kterém hřišti jste zažil nejlepší atmosféru?

 

Denis Law: Pravděpodobně jedna z těch nejlepších diváckých kulis byla na Realu Madrid, na jejich nádherném stadionu. Ale během těch let, co jsem hrál, jsme navštívili mnoho stadionů. Bylo to pro nás něco nového – cestovali jsme do Madridu, Barcelony, Lisabonu, kamkoliv. A všude to pro nás byla nová místa. Všechna tahle hřiště, která obklopují tribuny pro 100 000 nebo 80 000 diváků, jsou vždycky vzrušující.

 

Daveyhall123: Hrál jste s mnoha dalšími skvělými fotbalisty za Manchester United, včetně Bobbyho Charltona nebo George Besta. Koho byste chtěl tehdy mít za spoluhráče ze současného kádru Rudých ďáblů?

 

Denis Law: Určitě bych do mužstva bral [Wayna] Rooneyho. Musím zde zmínit to, že pokud se mu vyhnout zranění – což je ale velmi obtížné, jelikož jeho pozice je přesně tou, které se zranění nevyhýbají, protože se všichni snaží o to, aby zastavili jeho gólostroj – může překonat všechny střelecké rekordy.

 

@StevenDoddsAFC: Chelsea FC bude usilovat o to, aby jako první celek v historii obhájila prvenství v Lize mistrů. Mohou to dokázat?

 

Denis Law: Jsou tam a musí se s nimi znovu počítat. Mají dobrý tým. Přišli o [Didiera] Drogbu, čímž se snížila síla celého týmu, tím jsem si jistý.  Faktem zůstává, že oni došli do finále a vyhráli ho.  Když United vyhráli v roce 68, cítil jsem, že bychom to mohli za rok zopakovat, ale nepodařilo se nám to. Takže ano, oni budou plni sebevědomí. Byl to jejich první triumf v této soutěži, takže proč by se nemohli opět dostat do finále a nedokázat to znovu?

 

@aminedinar:  Myslíte si, že někdo z favoritů v této sezóně tuhle soutěž opravdu vyhraje?

 

Denis Law: Myslím si, že to bude jeden z těch, kteří jsou pasování na vítěze. Jak to už ve fotbale chodí, potřebujete i trošičku štěstí, ale je tam asi tak šest týmů a každý z nich to může vyhrát.

 

@LancricketMEN: Který z vašich bývalých týmů má podle vás větší šanci vyhrát UEFA Champions League v této sezóně, City nebo United?

 

Denis Law: No vám snad úplně přeskočilo! Na takovéhle otázky se mě nemůžete ptát! Na tenhle dotaz v žádném případě neodpovím!

 

zdroj: uefa.com

 ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokRooney: „Ideme si po výhru“
Ďalší článokEvans sa chce udržať v defenzíve
Kuba (Marenka MU)
Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!