02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Sira Alexe těší, že má v útoku tolik možností

Rooney a van Persie spolu v útoku od začátku utkání ještě nenastoupili a Sir Alex říká, že až se tak stane, můžeme se těšit na velké věci.

Kromě Robina van Persieho přibyla do útoku k Waynu Rooneymu, Danny Welbeckovi a Javieru Hernandézovi  ještě letní posila Shinji Kagawa, což přineslo ofenzivy United obrovskou konkurenci. Manažer United je doslova nadšený možnostmi, které se mu v ofenzivě nabízejí, a je si vědom toho, že mu tento fakt vytváří úžasné výhledu pro úspěch.

 

„Mám dojem, že nejsilnějším článkem našeho týmu, je v současné době mimořádně úderný útok. Myslím si, že Welbeck a Chicharito si zatím počínají opravdu dobře a Shinji je také úžasný a do našeho mužstva skvěle zapadl a usadil se tu. Kombinací v útoku můžeme udělat mnoho a myslím si, že všechny budou dost silné.“

 

Tři z pěti těchto útočníků – Rooney, Welbeck a Chicharito – nastoupili ve středu večer proti Newcastlu United v Capital One Cupu a Sir Alex říká, že všichni jeho útočníci mohou očekávat, že budou postupně zapojováni do zápasů podobně, jako tomu bylo v roce 1999 při zisku historického The Treble. O podobnosti složení tehdejšího a současného útoku United se v poslední době hovoří stále častěji, a ačkoliv se zdá být nemožné, aby všech 5 útočníků nastupovalo pravidelně a všichni tak byli spokojeni, každý z nich vnáší do hry Rudých ďáblů jiné přednosti, které mohou týmu v jednotlivých, konkrétních utkáních pomoci.

 

„Pro Andyho Colea a Dwighta Yorkea to znamenalo spousty pozitivních věcí, protože oni věděli, že Teddy Sheringham a Ole Gunnar Solskjaer chtějí také hrát. A oni tudíž odevzdali vše fotbalu. Já jsem byl schopen tuto čtveřici několikrát obměnit.“

 

Boss Rudých ďáblů přiznal, že si stále není jistý tím, která z útočných dvojic by byla momentálně nejlepší, protože co se týče hráčů s čísly 10 a 20, tak ti mají stále co zlepšovat a musejí ještě zapracovat na tom, aby se dostali do nejlepší formy a kondice.

 

„Je stále brzy o tom takto otevřeně mluvit, ale nevím, které složení útoku by bylo nejlepší, protože Rooneyho s van Persiem jsem společně hrát ještě neviděl. Wayne nyní potřebuje hlavně hrát a znovu se dostat do zápasového vytížení. Myslím si, že Robin má také stále co dohánět, protože z hlediska herního času s naším týmem mu vlastně chybí celá předsezónní příprava. V derby proti Liverpoolu hrál proti hráčům, kteří už měli za sebou 10 nebo 12 střetnutí,“ poukázal na mírné nedostatky Ferguson, který zároveň naznačil, že Rooney by mohl proti Tottenhamu nastoupit.

 

„Během doby, kdy byl mimo hru, absolvoval skvělý tréninkový program. Nemohl dělat nic jiného, než pracovat na sobě v tělocvičně, protože otázka běhání u něho byla pochopitelně vyloučená. Ale v posledních dvou týdnech se dostal do fáze, kdy mohl kopat do míče a hrát fotbal,“ zakončil Fergie

 

zdroj: manutd.com

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!