09/03/2021

Hodnocení: Manchester United – Tottenham Hotspur

Jak si naši hráči vedli v dnešním zápase, se dozvíte v tomto článku.

Anders Lindegaard – Kolik měl dnes vlastně zákroků? Moc práce opravdu neměl, častěji spíše vytahoval míč ze sítě. Proti gólům nemohl nic dělat. Nicméně obdržel tři góly. 5,5

Rafael – Obrana byla celkově v prvním poločase mírně řečeno špatná. Hráči Tottenhamu měli vždy cestu doslova vymetenou až do šestnáctky a využili toho dvěma vstřelenými góly. Rafael sám žádnou větší chybu neudělal, i když moc stoperům nepomáhal. V druhém poločase to bylo už pouze na jednu branku, ale ani jeho centry neslavily úspěch. 6

Rio Ferdinand – Rio dnes při bránění vůbec neuplatnil své zkušenosti. U prvního gólu nechal Vertongena bez problémů proběhnout a u druhého zase sváděl marný sprintérský souboj s Balem. 5

Jonny Evans – Jonny hrál podle mého názoru lépe než Ferdinand. Měl tam několik dobrých zákroků a také dobře podporoval útok. Při prvním gólu si srazil míč rukou do sítě, ale nemohl s tím nic dělat, zbytek obrany a zálohy měla tuto akci už dávno přerušit. 6

Patrice Evra – Nejlepší článek dnešní obrany. Evra dnes dobře bránil a ve druhém poločase mohl vstřelit vyrovnávající gól. Jako by ho někdo nabil energií, bojoval a snažil se. 7

Nani – Opravdu jsem ho chtěl pochválit. Líbil se mi i v prvním poločase, což se u moc hráčů říci nedá. Po změně stran nastartoval mašinu, která sice vzápětí inkasovala další gól, ale nezastavila se, právě naopak a nepustila Tottenham už vůbec k ničemu. Jenže poté jakoby chtěl zase strhnout pozornost na svou stranu a jeho centry byly prachbídné. Nicméně to byl určitě zlepšený výkon oproti minulým blamážím. 6,5

Michael Carrick – To on měl nejvíce pomáhat rozbíjet útoky Dembelého, Dempseyho a Lennona. Ale vůbec se mu to nedařilo a nechal tak obranu úplně napospas. Směrem vpřed toho ani ve druhém poločase prakticky nic nepředvedl, a tak se nemůžu zbavit dojmu, že měl dnes sedět na střídačce právě on a na jeho úkor mělo hrát dravé mládí. 5

Paul Scholes – První poločas neměl šanci příliš ovlivnit. Hra byla statická, útoky pomalé a protiútoky soupeřů devastující. Ve druhém se hra otočila o 180 stupňů a Scholes se naplno dostal do hry. A to tak, že výborně. To on byl hlavním motorem útoků, z kterých buď padly góly nebo bylo velké nebezpečí před bránou Breda Friedela. Sám vyprodukoval jednu vynikající střelu, s kterou měl Friedel velké starosti. MOTM – 8

Ryan Giggs – Tak toto byl velký přehmat. Asi si to Ferguson uvědomil a o poločase Giggse stáhnul ze hry. Během těchto 45 minut hry nepředvedl Giggs nic, za co bych ho mohl hodnotit kladně. 4

Shinji Kagawa – Měl velké problémy v osobních soubojích. Snad každý prohrál. Ve druhém poločase, kdy se hrálo jen na jednu bránu byl ale velice platným hráčem a sám vstřelil kontaktní gól na 2:3. Nic dalšího ale nevymyslel a byl střídán Welbeckem. 6,5

Robin van Persie – Připsal si asistenci a neuznaný gól kvůli offsidu. Nepochopitelně zahodil obrovskou šanci, kdy se dostal za obranu Spurs. Mohl být opět hrdinou, bohužel se dnes nedokázal prosadit. 6,5

Wayne Rooney –Měl být zlomovým hráčem do druhého poločasu a málem se to povedlo. Po jeho centru skóroval Nani a zdálo se, že Rooney tomuto zápasu chyběl. Z přímého kopu mohl vyrovnat, ale tyč byla proti. Bohužel poté se už mu moc nedařilo a jeho střely to jen dokazovaly. Každopádně on a Paul Scholes byli hnacím motorem ve druhém poločase. 7

Danny Welbeck – Vystřídal Kagawu, ale nemyslím si, že by byl přínosem. 5,5

Javier Hernandez –Přišel do hry až v nastaveném čase a podle mě se ani nedotkl míče. Nehodnocen

Týmový výkon – V prvním poločase to byla doslova hrůza, hráčům chyběla chuť do hry a ztráceli v osobních soubojích. Tottenham toho využil na výbornou. V druhém poločase už hra vypadala úplně jinak, ale nakonec se domácím nepodařilo odnést ze zápasu ani bod. 6

Tento článek je subjektivním názorem autora.