29/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Clev chce dávat více gólů

Tom Cleverley se ve středečním utkání proti Newcastlu prosadil střelecky  vůbec poprvé v dresu United a na tento úspěch hodlá co nejdříve navázat.

Talentovaný středopolař s číslem 23 na zádech sice v prvním poločase neproměnil obrovskou šanci, kterou mu skvěle načasovanou přihrávkou připravil Chicharito, ovšem Tom si po změně stran spravil chuť a vstřelil svůj první gól za Manchester United. Clev dostal šanci na reparát v 58‘ zápasu, kdy mu do šestnáctky přihrál Welbeck a jeho následná, pěkná, technická, přízemní střela skončila v síti. Tom touto trefou zápas zároveň rozhodl a nyní doufá, že konečně prolomil střeleckou smůlu, která jej pronásledovala a již brzy přidá na své konto další přesné zásahy.

 

Pro MUTV sdělil své pocity ze svého premiérového gólu, na který čekal již delší dobu, a bylo na něm vidět, jak se mu tímto úspěchem ulevilo. Nezapomněl pochválit ani výkon mladíků.

 

„Už mi to trochu vrtalo v hlavě, protože po každé když jsem byl na hostování, góly jsem dával, ale za můj klub a za národní mužstvo se mi to dosud nepodařilo, až dnes. Boss mi trochu vyčetl neproměněnou šanci z prvního poločasu, takže bylo pěkné, že se mi nakonec přeci jen povedlo skórovat. Doufejme, že se nyní už rozstřílím a přidám další góly,“ začal spokojený Cleverley.

 

„Tomuto způsobu zakončení se na tréninku hodně věnuji s René [Meulensteenem], a když mi Welbs přihrál, okamžitě jsem věděl, co je potřeba udělat. V dolní polovině brány bylo trochu místa a naštěstí to tam spadlo. Dal jsem svůj první gól a doufám, že další budou následovat.“

 

Cleverley zároveň nešetřil chválou na své mladší následovníky, kteří dostali v utkání se Strakami příležitost ukázat se. Své soutěžní debuty za A-mužstvo si odbyli Wootton a Vermijl, kteří nastoupili od začátku, a také střídající Brady s Tunnicliffem.

 

„Zápas jsme odehráli s poměrně mladým týmem, ale myslím si, že každý odvedl fantastickou práci. Myslím si, že všichni mladí kluci mohou být se svými výkony spokojeni – z hlediska fyzického zatížení letos už mnoho podobně náročných zápasů hrát nebudou. Zároveň bylo fantastické, mít vedle sebe opět Wazzu a Fletche, kteří jsou zpět. Fletch je hráčem velkých zápasů, který dokáže vnést do jakéhokoliv mužstva na světě pozitivní věci a Wazza se vrátil [po zranění] a podal vynikající výkon. V poslední době máme trochu smůlu na zranění, ale právě zde se projeví šířka našeho kádru, a proto to u nás funguje tak, že někteří hráči se zraní, ale jiní se zase vracejí zpět. V našem týmu je v tuhle chvíli dobrá soutěživost a konkurence a my vyhráváme zápasy, tak je všechno dobré,“ zakončil Cleverley svůj rozhovor.

 

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!