25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Fergusonovy pozápasové dojmy

Kostrbaté vítězství United nad Liverpoolem nevstoupí do povědomí veřejnosti jako právem zasloužené, ovšem Ferguson doufá, že výhra je předzvěstí dalších úspěchů v následných zápasech na Anfield Road.

 

Rudým ďáblům se na Merseyside v posledních letech příliš nedařilo a dnešní výhra je po téměř pěti letech další, které United na Anfield Road dosáhli. Boss vidí tento úspěch jako blýskání se na lepší časy. Utkání, které ovlivnila sporná červená karta i zákrok na Valenciu, jenž byl posouzen jako penaltový, zůstanou na delší čas předmětem vášnivých diskuzí. Sir Alex Ferguson pro MUTV vše okomentoval následovně.

 

„V posledních čtyřech letech jsme tady nehráli dobře. Dnes se nám alespoň podařilo dosáhnout dobrého výsledku. Doufejme, že to pro nás znamená zlom, protože když se podíváte ještě o několik let zpátky, zjistíte, že se nám tady dařilo. Myslím si, že to bylo asi pět, šest nebo sedm let v řadě, co jsme si odtud odváželi dobré výsledky. Ale každopádně, jak je vidět, jsou to všechno taková delší období uspořádaná v jistých cyklech. Než jsme měli tahle období, kdy se nám tu dařilo, v pozdních 80. letech jsme tu zase prohrávali my, takže jsme nyní možná započali další takový cyklus, kdy si odtud budeme odvážet úspěchy.“

 

Při pohledu na aktuální dění, Ferguson připustil, že soupeř byl dnes lepší a United se nepředvedli v nejlepším světle. A jejich vítězství hodně napomohlo vyloučení Jonja Shelveyho.

 

„Abych se přiznal, myslím si, že dnes jsme byli horším a méně aktivním týmem. Myslím si, že v posledních čtyřech letech jsme podlehli zdejší atmosféře, která hráčům Liverpoolu hodně pomáhá – fanoušci poskytují týmu fantastickou podporu a oni měli v prvním poločase navrch. Do druhé půle měli skvělý start. V tu chvíli jsem si pomyslel, že s deseti hráči v poli to pro ně bude velké povzbuzení, a oni se díky tomu udrží ve hře a také to tak bylo, takže jim za to patří uznání. Ve druhém dějství jsme už hráli o mnoho lépe, ale stáli jsme proti deseti mužům. Myslím si, že zkušenosti Scholese, Carricka a Giggse pro nás byly klíčové a rozhodující.“

 

Sheveyho vyloučení vyvolalo zuřivou reakci a protesty hráčů Liverpoolu a rozbouřilo tribuny, avšak Ferguson má na Shelveyho ostrý zákrok na Jonnyho Evanse svůj resolutní názor a zároveň se vyjádřil i k následným poznámkám, které mladík Liverpoolu pronesl směrem k manažerovi United při svém odchodu ze hřiště.

 

„Myslím si, že to vyloučení bylo správné a nemám o tom absolutně žádné pochybnosti – jasná červená karta. Viděl jsem to i ze záznamu. Bylo to bezohledné a neuvážlivé. Jonny Evans šel do souboje také skluzem, ovšem s úmyslem hrát míč, a také se jej dotkl, o čemž není pochyb. Kdežto Shelvey měl k míči daleko a mohl Jonnyho Evanse opravdu ošklivě zranit. V tu chvíli byl vlastně dítětem štěstěny. On [Shelvey] pak přišel za mnou a obviňoval mě. Proč ne? Proč se nepodívat sám na sebe do zrcadla? Pouze obviňoval někoho jiného. Myslím si, že to bylo tím, že je to mladý kluk, a pokud se na to podívá znovu, uvědomí si, že udělal hloupost. Může se mi omluvit, ale také nemusí,“ reagoval Ferguson na vyloučení středopolaře Scouserů.

 

I přes vyloučení se Liverpool dostal hned na začátku druhé půle do vedení, což nastartovalo Rudé ďábly. Sir Alex vyjádřil slova chvály na adresu Rafaela, jenž krásnou trefou vyrovnal a radost měl také z proměněné penalty, u které Robin van Persie nezpanikařil a plně soustředěn vstřelil rozhodující gól derby.

 

[Rafaelův gól] nás dostal z nejhoršího. Byl to fantastický gól, skvělý fotbalový moment a to nás postavilo na nohy. Rázem jsme byli v pozici, kdy jsme neměli důvod k panice a ve zbytku zápasu jsme mohli hrát v pohodě naši hru. Nebylo to pro něj snadné [pro van Persieho], ale zvládl to dobře, přesně tak, jak si myslím, že by se měly penalty zahrávat. Když byl v Arsenalu, dokázal proměňovat penalty jako na běžícím pásu. Reina dobře vystihl stranu a míče se dokonce dotkl, ale síla střely byla dostatečná.“

 

  zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!