22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Manchester United vykázal zisk ve výši 23,3 milionu liber

Manchester United oznámil, že jeho finanční příjem za minulý rok klesl o 3,3% na 320,3 milionu liber a to především brzkému vypadnutí z Ligy mistrů.

 

 

Čistý zisk za poslední rok do 30. června se nicméně zvýšil o 79,2% na 23,3 milionu liber, což bylo způsobeno především odpočten na daních ve výši 28 milionů liber.

 

Příjem ze sponzoringu a merchandisingu se zvýšil o 13,7% na rekordních 117,6 milionu liber. Tyto údaje jsou poprvé zveřejňovány od doby, co Manchester United vstoupil minulý měsíc na newyorskou burzu. Tehdy se akcie Manchesteru United prodávali za 14 dolarů za kus. Momentálně se cena jedné akcie pohybuje okolo 12,68 dolaru, což představuje pokles o zhruba 2%.

 

Jelikož anglický klub vypadl už v základní skupině Ligy mistrů, klesl příjem z televizních práv o 11,3% na 104 milionů liber.

 

„Tohle jenom dokazuje, že fotbalové kluby jsou závislé na tom, jaké jsou jejich výsledky na hřišti. Klub vypadl brzy v Lize mistrů, stejně tak jako v FA Cupu, což způsobilo méně odehraných zápasů na domácím hřišti a s tím spojený zisk ze vstupného,“ uvedl makléř Richard Hunter z Hargreaves Lansdown.

 

Dluh Manchesteru United, který je trnem v oku většině fanoušků i investorů, se snížil z 459 milionů liber na 437 milionů liber.

 

„Fiskální rok 2012 byl pro Manchester United nejúspěšnější, co se týče komerčního byznysu,“ řekl výkonný místopředseda United Ed Woodward.

 

Příjmy ze sponzoringu vzrostly o 14,9% na 63 milionů liber, příjem z merchandisingu vzrostl o 8% na 33,8 milionu liber a příjmy z médií a mobilních služeb vzrostly o 15,5% na 5,2 milionu liber.

 

Tržby v tomto roce by se měly podle očekávání Manchesteru United pohybovat mezi 350 až 360 miliony liber za předpokladu, že klub postoupí minimálně do čtvrtfinále Ligy mistrů a čtvrtfinále domácích pohárů. Kromě toho, od sezony 2014-2015 začne platit sponzorská smlouva s automobilkou Chevrolet, která by měla během sedmi let Manchesteru United do klubové kasy přinést 344 milionů liber.

 

Zdroj: BBC.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!