12/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Rio se těší na rušné období plné zápasů

Zkušený Rio Ferdinand odehrál proti Southamptonu svůj první zápas v nové sezóně a nyní už se nemůže dočkat dalšího – toho dnešního proti Wiganu.

 

33letý stoper United si při tréninku před utkáním s Evertonem poranil tříslo, což jej vyřadilo ze hry na 14 dní a Fergusonovi způsobilo o to větší starosti se složením defenzivy. Rio měl původně chybět jeden měsíc, ale už před utkáním se Saints visel nad jeho startem otazník a Fergie se nakonec rozhodl jej vedle Vidiče postavit. Stalo se tak od 7.12. 2011 poprvé, co tihle dva hráli vedle sebe soutěžní utkání. Pro Ria to byl tedy zároveň i první zápas v sezóně a i s jeho přispěním se podařilo Rudým ďáblům otočit vývoj duelu na St. Marry’s Stadium.

 

Rio Ferdinand je s přibývajícím věkem na marodce Devils stále častěji, nicméně jeho nadšení a zanícení pro fotbal přetrvává a touha hrát nemá hranic. Ferdinand je známý pro své chování na hřišti zejména při vstřeleném gólu, kdy nechává dát emocím volný průchod. Jeho zkušenosti, organizační schopnosti a osobnost jsou pro mužstvo neocenitelné a inspirující.

 

Jak pro ManUtd.com sám přiznává, před utkáním s Wiganem rapidně roste jeho touha být po repre pauze konečně znovu na hřišti, hrát, a zvítězit. Pokud navíc zasáhne do dnešního utkání, bude to už jeho 400. start za Manchester United.

 

„Už jsem o to psal na svém Twitteru, že reprezentační přestávka je příliš dlouhá. Pociťujete to zejména, když nejste součástí národního mužstva. Vy prostě jen sedíte, čekáte a říkáte si: ‚Když už konečně budu hrát zápas?‘ A když pak ty zápasy konečně přijdou a my týden za týdnem hrajeme během týdne dvě nebo i tři utkání, je to přesně ta doba, kterou si nejvíc užívám.“

 

 

Když byl Rio dotázán na to, jaký byl po psychické stránce zápas se Saints, kdy United museli otáčet utkání, aby zabránili nepříznivému výsledku, odpověděl:

 

„Myslím si, že takovéhle věci se vám hlavou honí během celého utkání. Já myslím, že nejsem výjimka. Je to něco jako, že my tenhle zápas nemůžeme prohrát, protože jsou před námi dva dlouhé týdny čekání na další střetnutí. A navíc během celých těch čtrnáct dní potom, co utkání skončí, a vy jdete po ulici a vidíte lidi, nechcete, abyste potkali někoho, kdo se k prohranému utkání vrátí a bude o něm opět mluvit. Takže kvůli tomu, aby se tohle nedělo, jsme na místo toho potřebovali vyhrát, a díky tomu jsme se pak mohli během dvoutýdenní přestávky v klidu připravit na utkání proti Wiganu.“

 

Trochu neobvyklé je, že United během všech tří ligových utkání inkasovali vždy alespoň jeden gól, jelikož prioritou naší defenzivy byla v posledních letech čistá konta, která zajišťovali zejména naši stopeři, na jejichž jisté hře se stavělo.

 

„Jako obránci a stejně jako celý tým jsme hrdí na naše čisté štíty a nyní je to na nás, abychom měli jistotu, že se tak stane a nebudeme góly dostávat. Je to něco, o co se nyní budeme snažit,“ dodal závěrem Rio Ferdinand.

 

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!