19/06/2021

U21: STALYBRIDGE CELTIC – MANCHESTER UNITED 2:1

Alexander Büttner a Darren Fletcher boli súčasťou základnej zostavy, ktorá sa stretla s Stalybridge Celtic na Bower Fold, avšak zápas skončil tesnou prehrou 2:1…

Zverenci Warrena Joyca v zápase spočiatku vyhrávali, ale gól Celticu, ktorý padol do bránky Sama Johnstona 17 minút pred koncom, bol napokon víťazný.

Mladíci United sa k vedeniu dostali už v 8. minúte, keď si loptu na roh postavil Tom Thorpe, do šance sa dostal Kiko Macheda, ale jeho pokus bol stečovaný hráčom Celticu, Jonnym Lindsayom. Brankár Alex Cairns nemal šancu. 1:0.

Mladíci pokračovali vo svižnom tempe, čo útok, to šanca, ale obrana Celticu bola skvelo dirigovaná. Neskôr sa do zápasu dostali aj hráči Celticu, avšak ich šance skončili na rukaviciach Sama Johnstona. V 20. minúte sa napokon musel brankár United skloniť pred umením bývalého hráča United, Jamieho Mullana, ktorý krásnou prihrávkou našiel svojho spoluhráča, Mitchella Austina, ktorý si svoje zakončenie vychutnal. 1:1.

Niekoľko hráčov United malo pred koncom prvého polčasu pár sľubných príležitostí, ale Macheda a Lingard svoje šance nepremenili. Druhý polčas začal tak, ako prvý skončil. Mladíci síce mali na úvod niekoľko šancí, ale čím viac sa zápas blížil ku koncu, tým menej ich bolo.

Celtic mal taktiež futbalový útlm, ale v 73. minúte sa mu zápas podarilo otočiť. Jordan Barrow poslal do pokutového územia center, ktorý síce obrana Diablov odvrátila, ale lopta padla na kopačky Dennisa Sherriffa, ktorý zvrátil vedenie v prospech svojho tímu. 2:1.

Manchester mal šancu vyrovnať, takmer ihneď po góle Sherriffa, ale Ryan Tunnicliffe nastrelil len tyč. Zápas teda skončil 2:1 v prospech domáceho tímu, ale koniec koncov, prehra 2:1 proti takémuto súperovi nie je najhoršia, zvlášť po tak bojovnom výkone, a po absencii niekoľkých opôr, akými sú Scott Wootton, Joshua King alebo Robbie Brady, ktorý zahviezdil za svoju krajinu v rámci kvalifikácie na MS 2014 v Brazílií.