24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Evans navzdory bolesti odehrál proti Rusku celý zápas

Jonny Evans byl sice rád, že je zpět a může pomáhat své reprezentaci Severního Irska, ale přiznal, že proti Rusku hrál i přes to, že cítil bolest.

 

Evans musel po uplynulé sezóně na operaci kotníku a tak neabsolvoval letní přípravu s Manchesterem United a na místo toho rehabilitoval a léčil se. A přes to, že v novém ročníku za áčko Rudých ďáblů ještě nenastoupil, zahrál si v jednom utkání za rezervní tým, kde podal dobrý výkon. Trenér národního mužstva Severního Irska Michael O’Neill se jej proto rozhodl nasadit do sestavy v prvním kvalifikačním utkání na MS 2014 v Brazílii proti Rusku. Evans odehrál celé utkání s léky proti bolesti a v podstatě to byl docela velký risk, protože jeho kotník dostal pořádně zabrat.

 

Stoper United je nyní na pochybách, zda mu jeho kotník dovolí nastoupit také v úterý proti Lucembursku, jelikož očekává, že bolesti, které pocítil v prvním ostrém zápase od operace, se znovu vrátí.

 

„V této sezóně jsem odehrál pouze jediný zápas za Rezervu poté, co jsem na začátku léta podstoupil operaci, takže abych byl upřímný, bylo prostě fajn dostat se zpátky na hřiště. Jenže já jsem asi po pěti minutách začal v mém kotníku pociťovat bolest. Byl to ten samý kotník, který mi operovali, ale měl jsem ho obvázaný a pevně stažený a tak jsem byl schopen odehrát i celý druhý poločas,“ prozradil Jonny Evans

 

„Byl jsem sice zklamaný, že jsem cítil bolest tak rychle po zahájení utkání, ale abych se přiznal, tak jsem čekal, že mě to začne bolet, jen mě zaskočilo, že to přišlo tak brzy. Po několika prášcích proti bolesti mě to bolet přestávalo a cítil jsem se o něco lépe a věděl jsem, že ten zápas dohraju a také jsem jej dohrál až do konce, avšak jak jsem už řekl, bylo to dáno tím, že jsem měl bolavý kotník pevně stažený obvazem.“

 

Severní Irsko i přes to prohrálo se silnými Rusy 0:2, ovšem Evans očekává, že následující utkání proti Lucembursku bude mít ulně jiný průběh a doufá, že jeho týmu bude mít na domácím stadionu Windsor Park v Belfastu mnohem více možností k útočení a vstřelí i nějaké góly.

 

„Opravdu velice potěšující věcí při utkání s Ruskem bylo, že jsme všichni zůstali semknutí a táhli za jeden provaz, což bude v průběhu celé kvalifikace důležitým faktorem naší hry. V úterý bych byl rád, kdybychom měli balón častěji na svých kopačkách a proti Lucembursku se pokusili více útočit. Samozřejmě, že i my sami můžeme inkasovat, ale naši fanoušci budou očekávat, předvedeme dobrý výkon a zvítězíme.“

 

„Obecně jsme spokojeni s naším výkonem ve větší části zápasu s Ruskem, ale víme, že v úterý bude utkání trochu o něčem jiném, a tak doufejme, že první kvalifikační utkání v domácím prostředí Windsor Parku zahájíme co nejlépe,“ řekl důležitý článek obrany Severního Irska Jonny Evans.

 

 

zdroj: skysport.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!