06/03/2021

Kagawa hladný po akcií

Či je to už kľúčový zápas za United alebo jednoduchý priateľský za reprezentáciu, Shinji Kagawa chce hrať vždy.

Záložník nastúpil v prvom polčase zápasu Japonsko – Spojené Arabské Emiráty (1-0) vo štvrtok v Nigate. Tento zápas bol pre Japoncov generálkou na utorkový kvalifikačný proti Iraku.

Niektoré online správy priniesli informácie, že bol stiahnutý trénerom Albertom Zaccheronim za slabý výkon, iné, zlomyseľnejšie zase, že si zlomil nohu.

Najviac pravdy je asi na tom, že bol vystriedaný preto, aby šetril sily na dôležitejší kvalifikačný zápas v utorok. Napriek tomu na otázku, či mu bolo málo 45 minút hry, odpovedal: „Dá sa to tak povedať.“

„Chcel som hrať dlhšie. Vždy chcem dať aspoň gól, ale rozhodnutia robí tréner.

„Hralo sa nám ťažšie kvôli horúcemu počasiu, na druhej strane by to mohla byť dobrá príprava na ďalší zápas.

„Nemám tušenie, s akou taktikou na nás vybehne Irak, ale chcem hrať dobre so spoluhráčmi a streliť nejaký ten gól,“ zakončil Kagawa.