23/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mike Phelan: „V Lize mistrů se musíme zlepšit“

Asistent manažera United Mike Phelan přislíbil, že Rudí  ďáblové budou v letošní Lize mistrů oproti loňsku o poznání lepší a úspěšnější.

Rudí ďáblové loni nepostoupili do vyřazovací části milionářské soutěže poprvé od nevydařené sezóny 2005/2006. Stalo se tak potom, co nedokázali v klíčovém venkovním utkání porazit švýcarskou Basilej. V tomto zápase se navíc zranil kapitán Nemana Vidič a o to větším zklamáním bylo předčasné vypadnutí v Ligy mistrů. Ve zdánlivě snadné skupině C i přes to skončili na třetím místě, což jim zaručilo účast alespoň v Evropské lize, kterou United okusili vůbec poprvé. Zde přešli přes Ajax Amsterdam, jenže na španělské Athlético Bilbao už nestačili a jejich pouť Evropou tedy definitivně skončila.

 

Letošní los Champions League zařadil United  do skupiny H a za soupeře jim přiřkl turecký Galatasaray Istanbul, portugalskou Bragu a rumunskou Kluž. Na první pohled další hratelná skupina a rýsující se snadný postup, ale bude tomu opravdu tak? Mike Phelan ví velice dobře, že Ďáblové nesmějí žádného z protivníků podcenit a musejí udělat všechno pro to, aby se propadák loňského roku neopakoval.

 

Pro ManUtd.com řekl:

 

„Boje ve fotbalové Evropě jsou vždy jedním z cílů našeho klubu. Tradice jsou nastaveny jasně a Manchester United patří mezi evropskou elitu a my víme, že se musíme zlepšit. V loňském roce jsme se z Evropy nechali vyřadit až příliš snadno. Hráči si vše uvědomují a chápou to. Kdybychom si své chyby nepřiznali a nepozastavili se nad nimi, bylo by něco špatně. Musíme se vyvarovat podobných výkyvů našich výkonů a dobře víme, co musíme udělat pro to, abychom se zlepšili.“

 

 

Je tu nová sezóna a s ní přicházejí i nové výzvy. Co se Ligy mistrů a vůbec celkového účinkování ve fotbalové Evropě týká, mají Rudí ďáblové hodně co napravovat. Nezvládnutí klíčových utkání a předčasné vyřazení z milionářské soutěže a následně i z Evropské ligy je připravilo o cenné trofeje a mezi fanoušky to vyvolalo velké rozpaky. Je tedy pouze na hráčích, zda se dokážou ze svých chyb poučit a ukázat světu, že stále patří mezi nejlepší týmy v Evropě.

 

„Člověk se už od malinka učí, že fotbal je týmová hra, ačkoliv zápasy rozhodují a mění jednotlivci. Každý tak musí být maximálně soustředěn po celou dobu utkání až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Myslím si, že každému je taky jasné, že potřebujeme dávat hodně gólů. V časech minulých byl tým schopný vyhrát Ligu mistrů za pomocí hubených výher 1:0. Dříve to stačilo, ovšem v současné době se v této soutěži počítá každý vstřelený gól, takže si na hřišti chceme vytvářet více gólových šancí a dávat z nich více gólů. Avšak zároveň nesmíme zapomínat i dobře bránit jako jeden celek. Všechny tyhle aspekty jsou velice důležité,“ uvedla pravá ruka Sira Alexe Mike Phelan.

 

 zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!