22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Ferguson: „Je to neuvěřitelné“

Manažer United se rozplýval nad neuvěřitelným charakterem svého týmu, který dokázal otočit zápas na St. Mary’s Stadium. A ačkoliv hra v určitých částech zápasu neodpovídala jeho představám, nezapomněl pochválit některé hráče, zejména pak hrdinu utkání Robina van Persieho, jenž byl jediným úspěšným střelcem United a jeho první hattrick v červeném dresu, dokonaný v nastaveném čase, přinesl Rudým ďáblům tři body.

 

 

Ferguson, jenž včera absolvoval jubilejní 1000. ligový zápas na lavičce Manchesteru United, zřejmě nemohl tento úspěch oslavit lépe než výhrou v nastaveném čase, tolik typickým počinem Red Devils. Velkou zásluhu na obratu utkání na St. Mary’s Stadium z 2:1 na 2:3 měli střídající hráči Paul Scholes, Chicharito a Nani. Slov chvály se dočkal také navrátilec do sestavy Rio Ferdinand.

 

„Nikdy se nevzdáváme. Přesně tak, jak je psáno v učebnicích dějepisu. Od chlapců to byla výborná práce, že se dokázali vrátit do zápasu. V našem klubu to takhle děláme už od nepaměti a já očekávám, že se nám v této sezóně podobný kousek podaří ještě desetkrát, takže tohle byl jeden z těch případů! Je to neuvěřitelné – je to prostě tak,“ začal spokojený Fergie pro MUTV, ale aby situaci pouze nezlehčoval, pokračoval.

 

„Ovšem my jsme nezačali pořádně hrát, dokud na hřiště nepřišel Paul Scholes s jeho zásobou přesných přihrávek. Jeho přítomnost nám pomohla vývoj utkání zvrátit. Mám pocit, že jsme měli nad zápasem v prvním poločase dostatečnou kontrolu, ale potom jsme inkasovali druhý gól po centru na zadní tyč, což byla věc, na které jsme celý týden pracovali. Ovšem uznání patří Southamptonu, protože oni jsou v těchto situacích dobří a my jsme tak byli znovu o krok pozadu. Nicméně fantastický gól z kopačky Robina nás nakopnul a v tu chvíli jsem si začal myslet, že by nám to mohlo dát šanci, a že pokud společně zabereme a spojíme všechny síly, pak můžeme v závěru poločasu obrat dokonat.“

„Pochvala patří Southamptonu, kterému se dařilo držet balón, dostávali se sním dopředu a v záloze předváděli pěkný fotbal. Oni byli lepším týmem, když se dostali do vedení 2:1, avšak s příchodem Paula Scholese se hra změnila. Robin má na svém kontě čtyři góly ve dvou zápasech, ve kterých začal od začátku, což je skvělá bilance a navíc se bude i nadále zlepšovat. I příchod Chicharita udělal ve hře rozdíl. Začal napadat jejich rozehrávku a fantastickým způsobem se snažil míč vybojovat. Jeho výkonem jsem byl potěšen.“

 

 

I navzdory dalším dvěma inkasovaným gólům Boss United řekl, že je přesvědčen o tom, že se obrana brzy zlepší a zdokonalí.

 

„Myslím si, že pokud hrajete pravidelně se dvěma stejnými středními obránci, pak dosáhnete stabilních a vyrovnaných výsledků. Tuto sezónu jsme měli od jejího začátku mimo hru hned čtyři stopery, takže na tomto postu hrál Michael Carrick s Antoniem Valenciou na pravém kraji obrany. Ani při té nejlepší konstalaci hvězd tohle nikdy nebude ideální řešení.“ odpověděl jasně Ferguson na položenou otázku ohledně slabších výkonů defenzivy.

 

 

„Vrátil se nám Rio a ve druhém poločase byl lepší. V první půli mu chvilku trvalo, než se dostal do hry, ale závěr utkání se mu povedl skvěle a i on nám pomohl zápas otočit (po jeho hlavičce do tyče van Persie vyrovnal na 2:2 – pozn. red.). Nemanja Vidič se do toho taky dostává. Myslím si, že pokud tito dva zůstanou zdraví a budeme mít všechny stopery připravené, vyřeší to všechny naše problémy v defenzivě a dá nám to dobrou šanci.“

 

 

„Co se týče postu gólmana, tak to bylo velké rozhodování. Myslím si, že David de Gea dostal minulý týden gól, který jde na vrub jemu. Je si toho vědom. Jak víte, učí se velice rychle. Mezi tři tyče se vrátí po reprezentační přestávce a Anders si alespoň odbyl svůj první zápas. Myslím si ,že byl v určitých chvílích trochu nervózní, ačkoliv i on je vynikajícím gólmanem. Nemyslím si, že by to při volbě brankáře byl až tak velký problém, ale je to něco, s čím se budeme muset vypořádat,“ zakončil rozhovor Sir Alex Ferguson.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!