09/05/2021
Blog

Blog: Králi návratov

Čo sme sa naučili zo včerajšieho zápasu? Kúpa Robina Van Persieho bola skvelým ťahom, Paul Scholes je génius, United sa pod Sirom Alexom nikdy nevzdajú, no a ja (Stewart Gardner) s Paddym Crerandom vieme skutočne málo!

Hlavne to posledné ani nie je žiadnym prekvapením. Čo som si to mrmlal v našom komentátorskom boxe, keď vyhrával Southampton 2:1 a z našej strany nebola ani len viditeľná známka zvratu zápasu? „V tomto zápase nevidím pre United cestu späť.“ ˇČo sa už nikdy nepoučím?

Zvraty v zápasoch a neskoré góly, v známom a fanúšikmi iných klubov nenávidenom „Fergie time“ boli Fergusonove triumfy v rukávoch po celú dobu jeho úspešného manažovania United. Nie je to len náhoda, stáva sa to už pravidlom, z ktorého šedivejú fan všetkých klubov. Je to jednoduché – nikdy neodpisujte Manchester United! No môj spolukomentátor ma prebil v predpovediach, keď v 92 minúte ohlásil: „Je 92 minúta a hráči United sa snažia o dramatický zvrat. Vyhrávame roh, ktorý bude zahrávať Nani. Z rohov nikdy neskórujeme, že? Lopta letí, van Persie a zvrat je dokonaný,“ jasal Paddy.

Takže odteraz to už budeme hovoriť len takto. Našou novou kometátorskou politikou je hovoriť niečo, z čoho sa následne vykľuje opak. Takže v zápase proti Liverpoolu očakávajte, že budeme hovoriť, že na Anfield Road nevyhrávame.

Robin Van Persie po zápase evidentne núdzu o interview nemal, no jeho najväčšia starosť bola len zahodená penalta. Bol sám sebou sklamaný a zároveň aj nahnevaný, pretože zahodená penalta stála takmer United dobrý výsledok. To iba ukazuje, aký skvelý profesionál to je a taktiež aj vie, že sa od neho vyžadujú určité štandardy. V po zápasových rozhovoroch taktiež vyzdvihol kvality svojich kolegov, a to hlavne Paula Scholesa, ktorý bol podľa neho rozdieľovým hráčom. Paulove skúsenosti, boli aj za tak krátky čas neskutočne viditeľné. S jeho príchodom nabrala hra United potrebnú koncepciu a čo sa stalo potom, už ani netreba opakovať. Scholesy rozdával lopty, ako je to jemu už vlastné a výrazne sa podieľal na výhre Diablov.

Neskorá výhra pri oslave tisíceho ligového zápasu Sir Alexa na lavičke United. To je symbolika, je to niečo čo padlo presne na mieru. Kedykoľvek to Sir Alexa nazve „dňom“, je to neskorý víťazný gól a odvrátenie už doslova strateného zápasu, a to je to, čo ho charakterizuje ako manažéra. Neoblomnú vieru vyhrávať, vštepil aj svojim hráčom a Van Persie ju taktiež veľmi rýchlo pochopil. Som si istý, že Sir Alex by preferoval pohodlné víťazstvo 0:2, ale to proste nie je cesta, akou United hrajú. Dúfam, že to tak aj bude pokračovať naďalej, zakončil svoj blog Stewart Gardner.

Vedeli ste, že medzi Van Nistelrooyom a Van Persiem je aj veľká podobnosť? Nech sa páči.

Návrh na diskusiu:

Ako by ste doposiaľ zhodnotili posily United? Či už Van Persie, alebo Kagawa?

Robina Van Persieho som obľuboval aj keď bol v Arsenale a verte alebo nie, keď ho Fergie podpísal, ako jeden z mála som vedel, že to bol skvelý ťah, aj keď už mal svoj vek. Teraz to Robin ukázal naplno. Čo sa týka Shinjiho, myslím si, že nám ešte nepredviedol všetko zo svojho umenia, pretože je spoluhráčmi málo využívaný. Keby mu prihrávajú loptu viacej, vedel by už čo s ňou a jeho majstrovstvo by sa naplno prejavilo.

Pamätáte si nejaký zvrat United? Ak áno, tak aký.

Všetci budete asi písať Barcelonu 99, ale skúste iný, ktorý vám utkvel v pamäti. Ja osobne nikdy nezabudnem na zvrat proti Tottenhamu, za čias Ronalda, keď sme cez polčas prehrávali 2:0 a na druhý polčas vybehlo nové, akoby vymenené mužstvo. Ďalší obľúbený mám ešte proti West Hamu, či City.

Zdroj/Foto: manutd.com, devilpage.cz, dixonschwabl.com, facebook.com