01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Dimitar Berbatov odmítl Itálii

Juventus Turín i Fiorentina potvrdili, že Dimitar Berbatov odmítl přestoupit do Itálie a vyhlíží přestup do Fulhamu.

 

Italská Fiorentina byla po dlouhou dobu favoritem na zisk bulharského útočníka poté, co se oba kluby ve středu domluvily na přestupové částce. Berbatov dokonce odletěl do Itálie na zdravotní testy, nicméně ne do Florencie, jak se předpokládalo, ale do Juventusu, který na poslední chvíli rovněž projevil o hráče velký zájem. Bývalý hráč Tottenhamu ale nakonec odmítl i italského mistra a hlavním důvodem je fakt, že se objevil zájem Fulhamu.

 

„ACF Fiorentina musí oznámit, že přestup Dimitara Berbatova definitivně padl, ačkoliv jsme se dohodli s Manchesterem United na přestupové částce a se samotným hráčem jsme byli ústně domluveni na podmínkách smlouvy. Hráč dostal od svého klubu svolení odcestovat na lékařské testy a následně podepsat kontrakt. Fiorentina hráči i jeho agentovi koupila letenky, ale do Florencie nepřiletěli,“ stojí v prohlášení italského klubu.

 

„Jedná se o bizarní a arogantní chování dalších fotbalových klubů, které nemá nic společného s fair play a sportovní etikou. Pokud jde o samotného hráče, na rozdíl od jeho kvalit na hřišti, jsme rádi, že k nám nepřišel. Nezaslouží si naše město a nosit dres našeho klubu.“

 

Sportovní ředitel Juventusu Turín Beppe Marorra tvrdí, že hráč odmítl přestup do Juventusu z rodinných důvodů, protože chce setrvat v Anglii.

 

„Nebylo to odmítnutí. Berbatov z rodinných důvodů preferuje setrvání v Anglii. Kontaktovali jsme ho poté, co jsme se dozvěděli, že odmítl přestup do Fiorentiny. Odmítám obvinění Fiorentiny. Do hry o Berbatova jsme vstoupili až poté, co odmítl Fiorentinu. Mezitím se objevil také zájem Fulhamu. Mluvil jsem s vedením Manchesteru United a věděli jsme, že chtějí Berbatova prodat, tak jsme začali normálně jednat.“

 

Dimitar Berbatov by tak měl nyní jednat s Fulhamem. O hráče údajně projevil obrovský zájem Martin Jol, manažer Fulhamu, který hráče vedl už v Tottenhamu.

 

Zdroj: SkySports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!