15/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Ferguson má z výhry smíšené pocity

Manažer Rudých ďáblů bezprostředně po utkání s Fulhamem přiznal, že Manchester United dnes ukázal své silné, ale i slabé stránky.

 

United zaznamenali ve druhém kole Premier League na domácím hřišti první vítězství v letošní sezóně, ale nechybělo moc, abychom skvěle rozehraný zápas ztratili. Sám Ferguson má z výkonu velmi rozporuplné pocity. Na jednu stranu je spokojen s tím, jak jeho svěřenci zareagovali na brzký gól Fulhamu, který vstřelil Damien Duff a do přestávky už vedli 3:1, na druhou stranu má však výhrady k předvedené hře v půli druhé a ví, že hráči si situaci zkomplikovali sami. Red Devils totiž dovolili soupeři snížit, když si Briggsův centr zrazil do vlastní sítě Vidič, a poté nechali Cottagers dostat se zpět do hry. V posledních chvílích zápasu musel tři body ve svých rukavicích udržet de Gea, po hlavičce Ruize a tak můžeme naši dnešní výhru v koncovém účtování označit za vydřenou.

 

„Myslím si, že dnes jsme mohli vidět dvě tváře Manchesteru United. Poté, co jsme měli zápas pod kontrolou, jsme udělali velkou chybu a to zcela změnilo pohled na celé utkání. Tenhle duel by vypadal úplně jinak, protože v některých jeho pasážích jsme předváděli fantastický fotbal. Jenže druhý inkasovaný gól nám naše plány překazil v době, kdy už jsme měli mít cestu volnou. Fulham se pak snažil zpomalit tempo zápasu. Dělají to výborně, protože mají ve svém mužstvu hned několik hráčů starších 30ti let. Oni jsou velmi zkušeným týmem. Po jejich druhém gólu jsme bojovali,“ uvedl Boss United.

 

Pokud jde o pozitivní věci, tak těch viděl Sir Alex v prvních 45 minutách také dost. Asi nejvýraznější dvojicí v ofenzivě totiž byly naše nové letní posily – útočník Robin van Persie a podhrotový hráč Shinji Kagawa, kteří v zápase vstřelili své první góly v dresu United.

 

„S oběma z nich jsem byl spokojen. Stále je vše v začátcích a oni si budou s postupem času rozumět více a více. Pro nás je normální, že jeden hraje vždy více vpředu a druhý jej doplňuje zezadu, ať už je, ten kdo, hraje na této pozici za útočníkem Wayne nebo Welbeck.  Ashley Young může hrát na pozici za útočníkem také a to samé platí i o Giggsovi. V tomto ohledu máme několik možností. V prvním poločase bylo naše představení fantastické. Intenzita naší hry byla úžasná. Robin van Persie vstřelil nádherný gól a před přestávkou jsme vedli 3:1. Ale mohli jsme dát klidně čtyři nebo pět gólů,“ řekl k zápasu Sir Alex Ferguson.

 

Zdroj: manutd.com

.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!