09/03/2021

U21: Stoke City – Manchester United 0:1

Branka obránce Scotta Woottona rozhodla o tom, že tým Manchesteru United do 21 let porazil v prvním ligovém utkání Stoke City 1:0.

V základní sestavě Manchesteru United se objevil také skotský záložník Darren Fletcher, který odehrál celých 90 minut utkání. Stoke City do zápasu postavilo celkem čtyři hráče starší 21 let a byl to právě 32letý útočník Mamady Sidibe, který mohl už ve čtvrté minutě otevřít skóre utkání, nicméně orazítkoval pouze břevno branky United. Hned vzápětí mohlo udeřit na druhé straně, když po přihrávce Tylera Blacketta hlavičkoval vedle Joshua King.

První a zároveň poslední branka utkání padla už v 7. minutě. K překvapení všech na Weaver Stadium skončila střela obránce Scotta Woottona za zády brankáře Carla Nashe – 0:1. Norský útočník Joshua King byl po celou dobu utkání velmi aktivní, bohužel mu scházelo finální zakončení. Nejprve jej skvělým zákrokem vychytal brankář Nash, později šla jeho střela mimo domácí branku. King poté připravil dobrou střeleckou pozici pro Davide Petrucciho, jehož střelu zablokoval na poslední chvíli Ben Heneghan.

Brankář United Sam Johnstone se v brance také nenudil a musel vytáhnout dva skvělé zákroky proti šancím Musunga.

Do druhého poločasu Stoke City přidalo na obrátkách a jen ofsajdové postavení znemožnilo v 51. minutě uznat branku Abu-Bakarru Kargbovi. Do dalších šancí se v rychlém sledu dostali Jordan Richardson a Diego Arismendi, ale ani jeden z nich recept na dobře chytajícího Johnstone nenašel. Po centru Scotta Woottona hlavičkoval přímo do Nashe Joshua King a záložník Larnell Cole později přestřelil domácí branku. Wootton i nadále pokračoval v útočných výpadech a Darrenu Fletcherovi nechybělo mnoho, aby jeho přihrávku přetavil v druhou branku.

Zápas nakonec skončil vítězstvím Manchesteru United do 21 let 1:0.