01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van Persie nadšený ze svého přestupu

Robin van Persie tvrdí, že naslouchal tomu „malému chlapci uvnitř“, když kývl na nabídku přestupu z Arsenalu do Manchesteru United. Nizozemský striker, který strávil v dresu Arsenalu 8 let, dokončil svůj přestup na Old Trafford v pátek.  

 

Po absolvování svého prvního tréninku v Carringtonu, van Persie odhalil, že se těší na výzvu v podobě soupeření o trofeje v dresu United a také sdělil, že se rozhodl nosit na zádech číslo 20.

 

„Arsenal je velký klub, ale pro mě je výzvou poznat zde v Manchesteru všechny hráče. Dnešní trénink pro mě byl dobrý. Všiml jsem si, že všichni byli hodně nápomocní. Je tu přátelská atmosféra, na kterou jsem zvyklý, takže to není velký rozdíl. Jazyk je také stejný. Každý ví, že miluju fotbal. Jsem v této věci zásadový. Vždycky je těžké najít to správné místo, ale já myslím, že jsem ho našel,“ sdělil Robin van Persie po svém prvním tréninku v dresu Rudých ďáblů.

 

„Manchester United žijí fotbalem. Stačí se podívat na hráče, kteří zde hrají, na stadion nebo na manažera. Tyto aspekty byli hlavní pro mou volbu. Když dojde na těžká rozhodnutí, vždy naslouchám tomu malému chlapci, který je uvnitř mě a tomu co on chce. A teď křičel, že chce do Manchesteru United,“ pokračoval van Persie.

 

Fanoušci Arsenalu budou jistě zklamaní, že van Persie odešel, ale sám hráč se snažil odejít za nejlepších možných podmínek.

 

„Něco si vyjasněme. Nechci, aby se to překrucovalo. Mezi mnou a Arsenalem není žádný nepřátelský vztah. Jde o to, že některé věci jsou pro mě důležité a měli jsme na ně rozdílné pohledy. Takový je život. Někdy se na něčem neshodnete, ale teď jsem tady a to je hlavní. Těším se na zatím největší výzvu v mém životě.“

 

Sir Alex Ferguson se médiím již svěřil, jak je z přestupu nadšený, jelikož má teď v útoku spoustu možností, jak poskládat základní sestavu. Fanoušci se zase nemohou dočkat spolupráce Rooney – van Persie.

 

„Samozřejmě, že bych chtěl hrát s Waynem. Jak již jsem řekl mnohokrát, je to hráč světové extratřídy. Když se dívám na hráče, je důležité, jak se umí adaptovat a to Wayne umí skvěle – dává góly, připravuje je a tvrdě pracuje pro tým. Scholes a Giggs jsou také hráči světové extratřídy a dokazují to již 20 let. To mělo na mě obrovský vliv. Jsme tu všichni spolu, aby jsme dosáhli úspěchů. Každý hráč je důležitý,“ zakončil van Persie.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!