05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Nové míče pro sezónu Premier League 2012/2013

V tomto článku se podíváme na nový míč, se kterým se bude hrát nadcházející ročník Premier League.

 

Letní přestávka rychle utekla a sezóna 2012/2013 anglické Premier League bude zahájena už za týden. Přípravy na její start vrcholí. Týmy během léta posilovaly svá mužstva, představily nové dresy, na stadionech se připravují čerstvé pažity a ani společnost Nike nebyla pozadu a nachystala pro blížící se ročník novou sérii balónů. Podoba nového míče pro novou sezónu sice spatřila světlo světa již začátkem června, my vám o něm však přinášíme informace těsně před jejím začátkem.

 

Světoznámá firma Nike, která se specializuje na produkty pro využití v odvětví sportu, dodává balóny pro anglickou nejvyšší soutěž od sezóny 2000/2001 a v červnu představila nový model s názvem Nike Maxim, který budeme na trávnících vídávat od 18. srpna, kdy startuje nový ročník nejsledovanější fotbalové soutěže světa.

 

Kvality míčů se díky novým technologiím každoročně zdokonalují a vývojáři se snaží jak o zlepšení jejich vlastností, tak o vytváření zajímavých designů. Nejmodernější materiály zaručují optimální letové parametry a hráči po celém světě si míče od firmy Nike nesmírně pochvalují.

 

Letošní model se oproti tomu loňskému, jenž nesl název Nike T90 Seitiro, odlišuje, jak už to zvykem bývá, zejména ve vzhledu, jelikož vzor připomínající plameny úplně zmizel. Je dobře známo, že firma Nike zásobuje kulatými nesmysly také španělskou La Ligu a italskou Serii A a jednotlivé soutěže, ač mají stejné vlastnosti a vzor míče, jsou od sebe vždy barevně odlišeny. Pro Premier League byla zvolena trojkombinace s bílou, modrou a červenou barvou, zatímco tmavé panely jsou na všech verzích totožné. Pro Itálii je pak charakteristická zelená barva, pro Španělsko tradiční oranžová.

 

Nejprve detailní pohled na podobu nového balónu

 

.

Míč pro sezónu Premier League 2012/2013

 

 

 

 

 

A na závěr pohled na všechny tři míče pro anglickou Premier League, italskou Serii A a španělskou La Ligu.

 

 foto: soccerbible.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!