07/03/2021

Tour 2012 HODNOTENIE: Hannover 96 – Manchester United

V dnešnej prestrelke medzi hráčmi Hannoveru a Manchestru United sa nakoniec podarilo zvíťaziť červeným diablom 4:3. Hodnotenie jednotlivých hráčov si môžete pozrieť v článku.

Anders Lindegaard – Podal spoľahlivý výkon. Hráči Hannoveru mu nedali toľko zabrať, ako by dostal v normálnom zápase, no predsa inkasoval. Gól po neistom odrazení by som nedával celkom za vinu jemu, no vyraziť to mohol aj lepšie. Bol striedaný de Geom.6

.

.

.

.

.

Michael Keane – Veľmi som sa tešil na jeho štart a veľmi sa mi aj páčil. Na svoj mladý vek si počínal veľmi dobre. Z pravej strany poslal najmä v prvom polčase nespočetné množstvo centrov alebo prihrávok. Fakt, že sa zahral na Torresa mu na hodnotení uberá.V druhom polčase ostal trochu tichší a 15 minút dokonca sa presunul do stredu obrany za Vidiča. 6,5

.

.

.

.

Michael Carrick – Tak, ako ho Boss nedávno vychválil na stopérovi, tak dnes pohorel. Michael nehral zle, jeho prihrávky od stopéra až na krídlo boli lahodné, efektné a najmä efektívne, taktiež predviedol aj dobré zákroky, no dnes urobil 3 chyby, ktoré súper potrestal a boli z toho 3 góly. 4,5

.

.

.

.

.

Nemanja Vidič – Medzi zápasmi odohranými s Vidičom a bez neho je obrovský rozdiel. Srbský kapitán kraľoval vzduchu, neprepustil cez seba nikoho a tvoril skalopevné jadro obrany. Na treťom góle mal však podiel aj on. 7,5

.

.

.

.

.

.

Patrice Evra – Konečne tu nemáme Patrica z minulej sezóny. Pat si konečne uvedomil, že úlohou obrancu je aj brániť, a tak tomu jeho výkon aj odpovedal. Samozrejme stalo sa, že sa párkrát zabudol v útoku, no zväčša si svoje obranné povinnosti plnil. Podpora útoku je u neho už samozrejmosťou. 7

.

.

.

.

.

Nani – Patril k tomu lepšiemu, čo po ihrisku behalo. Často si menil pozíciu s Youngom a plietol obrancov súpera. Mal niekoľko nebezpečných výpadov a dobre kombinoval so spoluhráčmi. 7

.

.

.

.

.

.

Tom Cleverley – Z Olympiády sa vrátil vo veľkom štýle a s dobrou formou. Spolupráca s Kagawom mu ide ukážkovo a patril k najlepším hráčom na ihrisku. Obhospodároval snáď celé ihrisko, skvelo nahrával a výborne tvoril hru. 8

.

.

.

.

.

.

Shinji Kagawa – MOTM – To najlepšie, čo sme dneska mohli vidieť. Ďalší zápas, ktorý potvrdil, že Shinji bol skvelý kauf. Hra sa točila výsostne okolo neho, dirigoval tempo hry, rozbiehal všetky akcie. Viac snáď ani netreba dodať. Zvyšoval na 4:3.8,5

.

.

.

.

.

.

Ashley Young – Podobný výkon ako Nani, len mi prišiel na ihrisku trochu stratený. Občas sa nezmyselne pohyboval po miestach, kde nemal čo robiť. Ale inak dobre útočil z ľavej strany a spolupráca s Patricom mu celkom sedela. Mal by však popracovať na centrovaní, pretože mnoho centrov mu zblokuje obranca. 6,5

.

.

.

.

.

.

Chicharito – Jeden gól dal, ďalšie 3 nie. Na Chicharitovi je vidieť, že sa od začiatku tour stále hľadá, no taktiež je vidieť, že sa pomaly zlepšuje. Jeho gól bol krásnou ukážkou jeho čuchu na výber miesta, no šance, ktoré nedal by pred rokom a pol premenil o polnoci so zatvorenými očami. Bol striedaný Andersonom.6,5

.

.

.

.

.

Wayne Rooney – Strelec dvoch gólov. Dnes sa konečne lepšie pozeralo na jeho výkon. Neodviedol v útoku toho toľko, ako býva zvykom, no pomáhal celému tímu a veľakrát aj obrancom, keď šprintoval 50 metrov až pred vlastnú bránku. Ako sa hovorí, svoje si odbehal a ešte k tomu premenil aj penaltu (konečne!). 7,5

.

Hráči, ktorí striedali:

David de Gea – Nastúpil na druhý polčas, no už v 3. minúte inkasoval gól. Podobne ako Anders, moc práce nemal a góly neboli jeho vinou. 6

Antonio Valencia – Nahradil kapitána Vidiča. Na ihrisku odohral približne 15 minút, ktoré sme strávili prevažne na polovici súpera, takže nemal moc práce. Bolo vidieť jeho pekné podporovanie útoku, no viacej nemal čo ukázať. 6,5

Anderson – Nahradil Chicharita a umlčal všetkých kritikov. Andyho kolmice boli ukážkovo presné a po jednej z nich padol aj gól. Za taký krátky čas, ako bol na ihrisku toho predviedol viacej, než niektorí za 90 minút. 7,5

Ryan Giggs – Nahradil Younga a odohral celý druhý polčas no tak, ako sa Cleverley vrátil s formou, tak sa vrátil Giggs bez nej. Za celý polčas nič nevymyslel, ľavá strana po jeho príchode takmer úplne odpadla. Hranie na Olympiáde bolo akousi odmenou za to, že v živote nehral na vrcholovom podujatí za reprezentáciu, no zároveň ho to stálo súhru s tímom a tú bude teraz len ťažko hľadať. 5

Hodnotenie je subjektívnym názorom autora!