21/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Rio poukazuje na Scholesův vliv

Rio Ferdinand se vyjádřil na adresu Paula Scholese a zdůraznil, jak obrovský je jeho vliv na celý tým United, který nejen že svým návratem oživil hru středu pole, ale pro mladé hráče zde plní zároveň roli velkého učitele.

 

Zkušený obránce má nyní povinnosti vůči mladým hráčům prakticky stejnou a mnozí z nich se od vytáhlého stopera mohou učit nejen na tréninku, ale i po jeho boku přímo na hřišti tak, jak jsme to mohli vidět na DHL Tour v JAR a Číně. Ferdinand ovšem vyzdvihuje především Scholesův přínos a zkušenosti, které nyní předává mladším hráčům, jako jsou Ryan Tunnicliffe, Davide Petrucci a zvláště pak také nové posile Nicku Powellovi.

 

Každý už byl smířený s tím, že Paul Scholes již definitivně skončil a Ferguson se bude pokoušet o téměř nemožné – nahradit jej. Jenže 37letý Scholes se po velkých problémech a strádání v záložní řadě United rozhodl znovu nastartovat svou aktivní kariéru a k velkému překvapení nás všech, se v lednu opět objevil na hřišti. A co víc, zásadním způsobem se následně zapříčinil o to, že se zraněními a neúspěchy zmítaní Rudí ďáblové dokázali vrátit do boje o ligový titul. Je až neuvěřitelné, že hráč i v takovém věku dokáže mít tak výrazným způsobem vliv na celý chod mužstva.  Tento úděl je zkrátka dán pouze těm nejlepším fotbalistům.

 

Další skvělou zprávou je, že ryšavý Paul Scholes v květnu po skončení sezóny souhlasil s prodloužením smlouvy a tým Manchesteru United tak bude moci z jeho zkušeností čerpat i na nadcházející sezóně.

 

Ferdinand uvedl na adresu živoucí legendy United pro DHLTour.com:

 

„Scholes má stále všechno včetně neuvěřitelného přehledu a přesnosti. Je to skvělá příležitost pro mladé hráče učit se od někoho, kdo předvádí své úchvatné umění v plné kráse po dlouhá léta stále na té nejvyšší úrovni. Když vezmu v potaz, že byl nějaký čas bez fotbalu a znovu se k němu dokázal vrátit a hrát, je to neuvěřitelné. On je zářivým světlem pro všechny mladé hráče, kteří k němu vzhlížejí. Navíc může hrát ještě dlouho!“ prohlásil stoper United.

 

Sir Alex Ferguson je také nadšený z toho, že se tým může opět spoléhat na služby mistra záložní řady, ale přes to dobře ví, že tomu tak nebude navěky.

 

„Před rokem se podílel na trénování našeho rezervního týmu a teď znovu hraje zápasy a každý, kdo je nějakým způsobem spojený s United je neskutečně šťastný a nadšený, protože je to fantastický hráč.“

 

„V dlouhodobém časovém horizontu se snažíme Paula nahradit, ale toto je velký úkol nás všech. Bude to opravdu velice těžké. Musím říct, že nahradit tak skvělého hráče, jakým je on, by bylo těžké pro každého,“ řekl Ferguson.

 

zdroj:  manutd.com /foto: thesun.co.uk a ibtimes.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!