25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Cantona: „Giggs je skvělý člověk“

Legenda United odpovídala při návštěvě sportovní školy v Singapuru novinářům na otázky ohledně Sira Alexe Fergusona a Ryana Giggse.

Jedna z ikon historie Manchesteru United se podílela na rozvoji mladého Ryana Giggse, když spolu v jeho útlém věku vytvořili velmi nebezpečnou dvojici, která díky své skvělé vzájemné spolupráci nastřílela za United spousty gólů. Cantona obdivuje tohoto nevěřitelného Velšana po celou jeho kariéru a v tomto krátkém rozhovoru vyzdvihl jeho charakter a neobyčejnost. Zároveň vyzdvihl i velikost osobnosti manažera Rudých ďáblů a uvedl, že po jeho odchodu bude muset Manchester United na nějaký čelit určitým problémům.

 

„Giggs je skvělý hráče a zároveň je to také skvělý člověk. V Manchesteru byl již v době, kdy jsem tam přišel já. Už ve svých 17ti letech byl hráčem prvního týmu a od té doby jej obdivuji a obdivovat nepřestávám. Obdivuji a uznávám hráče, kteří zůstávají v jednom klubu po tak dlouhou dobu. Možná je to proto, že Manchester je speciální klub.“

 

„Ale je tu i pár dalších hráčů, jako je třeba [Paolo] Maldini a já nevím kdo ještě. Bobby Charlton a jemu podobní hráči, kteří dokážou tak dlouho hrát na té nejvyšší úrovni po dobu delší než 20 let, jsou zkrátka neuvěřitelní.“

 

Cantona vyjádřil slova chvály také k manažerovi United Siru Alexi Fergusonovi, kterého vidí jako jednoho z nejlepších stratégů a taktiků na světě a přiznal, že nahradit jej na lavičce Rudých ďáblů, je úkol téměř nemožný.

 

„Alex Ferguson je spjatý s klubem, je úspěšný, je neskutečný a je jedním z nejlepších manažerů světa všech dob. On je stále úspěšný především díky tomu, že se dokáže přizpůsobit všem generacím a změnám, kterými fotbal prochází. To je neuvěřitelné. Takže si myslím, že až jednou na Old Trafford skončí, bude to velmi obtížné. Manchester United je jedním z největších klubů na světě a tak tomu vždy bylo, je a bude. Ale až se Ferguson jednoho dne rozhodne ukončit své působení na lavičce United, myslím si, že na několik let čekají tým těžké časy,“ prohlásil Eric Cantona.

 

 

zdroj: ericcantona.com/foto: telegraph.co.uk a talksport.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!