24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Tunnicliffe se chce prosadit

Ryan Tunnicliffe absolvoval v týmem United DHL Tour v JAR a Číně a nyní je jeho cílem pokračovat v progresu a probít se do prvního týmu. Ryan sní o tom odbýt si svůj debut už v této sezóně, ačkoliv si je vědom, že konkurence je obrovská.

19letý talentovaný středopolař Tunnicliffe byl členem mužstva, jenž v minulé sezóně vyhrál FA Youth Cup a po celou dobu dával všem najevo, že hodlá zužitkovat svůj nezpochybnitelný talent naplno. Poté, co tým opustili Pogba a Morrison, ubyla Ryanovi konkurence ve středu pole. Sebevědomý mladík si ovšem staví laťku vysoko a kromě stabilního hraní zápasů za tým Rezervy hodlá prorazit také do „Áčka“, zažít zde svůj debut a zahrát si několik zápasů v blížícím se ročníku 2012/2013. Je si vědom toho, že na sobě bude muset i nadále usilovně pracovat, avšak pro splnění si svého dětského snu chce udělat maximum.

 

Tunnicliffe figuruje v plánech Sira Alexe Fergusona pro budoucí časy a tak je docela dobře možné, že by si již brzy mohl odbýt svůj debut v prvním týmu v některém ze zápasů Carling Cupu. Není totiž příliš pravděpodobné, že by byl poslán na hostování. A tak jej bude mít manažer United neustále na očích a Ryan se jej bude snažit přesvědčit o svých kvalitách.

 

Ryan poskytl rozhovor pro United Inside. Na úvod byl dotázán, zda pociťoval konkurenci, která byla v týmu, jenž se stal v loňské sezóně vítězem Youth Cup.

 

„Bylo to znát, oni (Pogba a Morrison) byli dobří hráči a v našem týmu tak byla ve středu zálohy velká konkurence, takže nebylo jisté, kdo nastoupí v zápase. Někdy jsem to byl já, jindy se na mě nedostalo. Takže teď když odešli, mám svým způsobem situaci o poznání lehčí a cestu volnou, ale samozřejmě jsem k nim měl blízko. Vytvořili jsme dobré páry v záloze a jsme dobří přátelé. Byl jsem smutný, když jsem viděl, jak Pogba opouští náš tým a já si myslím, že byl skvělým hráčem a mohl toho tady hodně dokázat. Ale otevírá nám to na druhou stranu další možnosti, takže je to pro oba dobré.“

Další dobré výhledy pak Tunnicliffovi udělaly také odchody Darrona Gibsona v průběhu sezóny a Park Ji-Sunga po jejím konci, čímž se konkurence ve středu zálohy ještě více zmenšila, ač je i přes to stále hodně velká. Je to však další důvod, který by měl přimět Ryana k tomu, aby na sobě usilovně pracoval, jelikož tím jeho šance o něco stouply.

 

„Zatím tu není moc lidí. Ale my tady stále máme Larnella [Colea] a Jesseho [Lingarda], kteří jsou stále lepší a lepší a také tu jsou kluci, kteří jsou mladší než já a už pokukují po své šanci na mé pozici, jelikož i oni na sobě tvrdě pracují. Je mezi námi sice rozdíl, ale myslím si, že ačkoliv je v našem týmu stále mnoho dobrých hráčů, dokážu se prosadit a zahrát si několik zápasů v nadcházející sezóně,“ řekl ke svým vyhlídkám Ryan Tunnicliffe.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!