27/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Anderson přiznává, že jeho kariéra v United je nejistá

Nad budoucností tohoto brazilského záložníka visí velký otazník a sám hráč si je vědom toho, že čas hraje proti němu.Všechno totiž víceméně zálží na tom, jestli bude tento talentovaný hráč zdravotně v pořádku a zda se mu podaří dokázat všem, žesi zaslouží nosit červený dres United.

 

24letý záložník přišel do United v roce 2007 z FC Porto. Hned ve své první sezóně na sebe upozornil na nováčka velice solidními výkony a jevil se jako velmi nadějný příslib pro časy budoucí. V sezóně 2008/2009 už patřil k důležitým členům týmu a rychle si zvykal na náročnou Premier League. Jenže jeho kariéru začala následně brzdit častá zranění, která navíc většinou vyžadovala několikaměsíční léčbu. Poranění křížového vazu v koleni, které si přivodil v únoru roku 2010, na něm zanechávají následky prakticky dodnes.

 

A tak místo toho, aby Anderson herně rostl, musel rehabilitovat, a když už byl konečně připraven hrát, potýkal se s nerozehraností a nepotvrzoval naplno svůj potenciál. Za poslední tři roky Anderson nastoupil k 69 zápasům, přičemž v posledním ročníku si jich na konto připsal pouze 16. Ve svém věku už měl být v očích mnoha fanoušků a zejména Sira Alexe tahounem mužstva a postupně nahradit hráče jako je Paul Scholes či Ryan Giggs, jenže to se neděje a naopak, jeho výkony nevykazují žádné výraznější zlepšení.

 

Mnohokrát se spekulovalo o tom, že Anderson kvůli svým zdravotním potížím Old Trafford opustí, ačkoliv jej zde smlouva drží až do roku 2015. Jeho kariéra v United je i přes to nejistá a Andymu utíká čas. Hráč doplácí na častá zranění a tak je docela dobře možné, že by sezóna 2012/2013 mohla být pro tohoto Brazilce poslední v červeném dresu.  Ferguson však má s tímto hráčem své plány, kterých se nehodlá tak lehce vdát. Jenže i jeho trpělivost má své hranice. Letos v létě reagoval na nastalou situaci nákupem Kawavy a talentovaného Powella, což jsou ofenzivní hráči do středu pole. Andersonovi tím pádem přibyla konkurence a sám hráč dobře ví, že následující sezóna pro něho může být klíčová.

 

Andy k tomuto tématu otevřeně řekl:

 

„Poslední dva roky pro mě byly velice těžké. Nikdo nechce hráče, který má tolik zranění. Ale stále jsem mladý. Je mi 24 let, a věřím, že se tohle dokážu překonat. Celé léto jsem pobýval v Evropě a léčil své poraněné koleno. V tuto chvíli jsem 100% v pořádku. Nemám žádné další zranění ani žádný jiný problém.“

Andersonovi a zejména pak také Fletcherovi zdravotní potíže jsou pravděpodobně jedním z důvodů, proč se Sir Alex Ferguson rozhodl mužstvo posílit dvěma dalšími středopolaři, čímž se mu nyní nabízí daleko více možností, jak poskládat střed zálohy. Jak Paul Scholes, tak i Michael Carrick, kteří jsou mistři ve svém oboru, sice vnášejí do středu pole mimořádnou kvalitu, klid a rozvahu, ale při dlouhodobé absenci Darrena Fletchera je zároveň zapotřebí, aby se někdo stal hnacím motorem zálohy a dodal jí energii.

 

To se Andymu začátkem sezóny dařilo výborně a společně s Tomem Cleverleym vytvořili skvěle spolupracující dvojici. Jenže oba se záhy vážně zranili a zůstali na delší čas mimo hru. V listopadu poté musel přerušit svou kariéru Darren Fletcher a vážné problémy se středem zálohy byly na světě.  Anderson se vrátil zpět do hry proti Blackburnu 31.12. 2011, ale v tomto duelu se opět zranil a sezóna tím pro něho prakticky skončila.

 

„Tohle pro mě bude velká sezóna. Když jsem do United přišel, tak v prvních třech letech jsme vyhráli všechno, Champions League, Premier league, Carling Cup. Jenže poté, co jsem utrpěl zranění zkříženého vazu v koleni, jsem měl vážný problém. Po svém návratu jsem se snažil prosadit, ale pořád mě to bolelo. Někdy to bylo hodně špatné a ta bolest nepřestávala. Někdy přemýšlíte o tom, že byste měli změnit klub, ale já to tady miluju. Klub mi vždycky pomohl stejně jako ostatní hráči. Tvrdě jsem pracoval a snažím se, aby bylo zase všechno v pořádku,“ pokračoval Andy.

 

Pokud by se Andersonovi vyhýbala zranění a on chytil druhý dech, ušetřil by Fergusonovi spoustu starostí a zafungoval by jako nová posila. U fanoušků velmi oblíbený záložník disponuje velkým potenciálem, který v dobách, kdy zraněný nebyl, potvrzoval. Nyní je potřeba jej beze zbytku naplnit a ukázat, že na United skutečně má. Takže teď nebo nikdy!

 

„Manchester United má několik dobrých hráčů Scholes, Carrick, Giggs nebo Cleverley. Pokud přivedeme ještě další nové hráče, pak nám to může jedině pomoct, ačkoliv můžete namítnout, zda tu na mě zbyde místo. Jde totiž o to, že pokud zůstanu zdravý, můžu být týmu platný. Teprve potom mohu v United dosáhnout úspěchu. Sami jste viděli, že když nemám žádné zdravotní potíže, hraju dobře. Problém přichází ve chvíli, kdy se zraním. Po šesti nebo sedmi zápasech minulé sezóny jsem měl pocit, že jedna moje noha byla o 30% slabší než ta druhá,“ zakončil Anderson.

 

 

zdroj: mirror.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!