04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Souboj o Powella odhalen

Sir Alex Ferguson odhalil, že United museli jednat pohotově v souboji o Nicka Powella, jelikož o něj mělo zájem několik dalších týmů z Premier League.

 

 

 

Powellových 16 gólů v minulé sezóně pomohlo jeho bývalému klubu Crewe Alexandra k postupu do League One. Sám Powell se stal prvním hráčem v historii klubu, který na konci sezóny vyhrál všech 5 hlavních klubových cen. Samozřejmě, že takový talent nemohl uniknout předním anglickým klubům a poté, co ho viděl sám na živo v zápase proti Torquay, byl Sir Alex odhodlaný tohoto mladíka přivést na Old Trafford.

 

„Několikrát jsme poslali scouty sledovat jeho hru, poté co začal střílet góly. Ale popravdě se na našem radaru poprvé objevil už před několika lety, když hrál proti našemu mládežnickému výběru. Bedlivě jsme ho začali sledovat až od února. Mike Phelan se na něj byl několikrát podívat a stejně tak náš hlavní scout Jim Lawlor. Byl jsem se na něj podívat i já s bratrem Martinem v zápase proti Torquay, a poté s Mikem na zápas proti Aldershotu,“ sdělil Sir Alex v rozhovoru pro manutd.com.

 

 

 

 

Powell v tom zápase nepředvedl své nejlepší umění, ale Sir Alex v něm viděl potenciál a přesvědčil ho, že na Old Trafford má budoucnost.

 

„Hodně jsme to promýšleli. Viděli jsme zástupce dalších klubů z Premier League na tom zápase. Everton,Arsenal a hlavně Chelsea o něj měli velký zájem –  tak jsme se rozhodli dát věci do pohybu. V podobných situacích vždy vzpomínám na to, jak jsme podepsali Lee Sharpea. Sledovali jsme ho a byli jsme ohromeni. Měli jsme dilema, jestli jednat rychle a podepsat ho nebo jet domů a ještě si to promyslet. Nakonec jsme jednali rychle, vzpomínám si, že jsme jeli se zástupci Torquay na pláž a nepustili jsme je z auta, dokud nebylo vše domluvené. A vyplatilo se to,“ vzpomíná Sir Alex na hráče, který za United odehrál 193 zápasů ve kterých nastřílel 21 branek.

 

S tím, že Crewe bojovali o postup do vyšší ligy, bylo v zájmu Rudých ďáblů uzavřít jeho přestup co nejdříve.

 

„Mysleli jsme, že pokud budeme čekat až do play-off, tak to tajemství bude venku a televizní kamery upozorní další kluby o hráčově talentu. Navíc, dost klubů už o něj mělo zájem v té době. Mimo Arsenal a Chelsea jsme věděli i o zájmu Manchesteru City. Tak jsem zavolal Dariu Gradimu ( manažer Crewe) a řekl mu, že máme zájem a že bychom rádi začali vyjednávat. Nakonec jsme se dohodli, že počkáme, až skončí play-off. Bylo to domluvené 10 dní dopředu. Nickův agent se mi ozval po zápase, další den přišel za mnou a dokončili jsme přestup,“ dodal na závěr spokojeně Sir Alex.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!