26/02/2021

Aktualizované: I. ročník Devilpage Cup 2012 na Slovensku

Milí fanúšikovia červených diablov tento rok sa na Slovensku v Nitre uskutoční premiérový prvý ročník Devilpage Cupu, ktorý sa bude konať v dňoch 4.8. – 5.8.2012 v Nitre.

V tomto príspevku prinášam presné pokyny a dôležité informácie pre všetkých registrovaných účastníkov tohto turnaja. Všetko mám pripravené a teraz by som Vám rád predstavil program celého Devilpage Cupu 2012.

Sobota 04.08.2012 –

11:30 – 12:00 – príjazd, registrácia a uzávierka súpisiek zúčastnených fanúšikov

12:00 – 18:00 – futbalový turnaj o premiérový Devilpage Cup 2012

18:00 – 18:30 – vyhlásenie víťazného tímu a odovzdávanie cien

18:30 – 19:00 – presun do neďalekého pubu (asi 10 minút cesty), kde na všetkých fanúšikov bude čakať uzatvorená spoločnosť, večerné občerstvenie, grilovačka, špeciálna video-projekcia spojená s tématikou Manchesteru United, súťažná tombola, turnaj v stolnom futbale a zábava do ranných hodín.

Ide o novootvorený podnik Pub 33 na Štefánikovej ulici číslo 33 (začiatok pešej zóny, centrum mesta).

Podrobnosti k futbalovému turnaju:

Všetky tímy budú rozdelené do 2 skupín (A, B). Hracia doba jedného zápasu bude 15 minút (alebo 20 minút), pričom sa bude hrať na brány hádzanárskeho rozmeru s počtom hráčov 4+1! Bude sa hrať systémom každý s každým (v základnej skupine) pri počte tímov 8. Z každej skupiny postúpia 2 najlepšie tímy, pričom Playoff sa bude hrať systémom A1:B2, B1:A2. Bude sa hrať na rohy aj auty, pričom hráči budú môcť dať “malú domov” svojmu brankárovi. V prípade remízy pri vyradzovacích zápasoch budú rozhodovať penalty (5 pokutových kopov). Víťazný tím vyhrá trofej Devilpage Cupu a rovnako budú odmenení hráči: najlepší hráč turnaju, najlepší brankár turnaju a najlepší strelec turnaju. Pokúsím sa s vedením Nitry dohodnúť, aby bol prenájom hracej plochy lacnejší a zároveň časovo dlhší. Ak sa náhodou nedohodnem, zaplatím chýbajúcu sumu, ale uvidím aké stanovisko vydá samotné vedenie (1 hodina stojí 33,- eur). Chcem, aby sa 1 zápas hral 20 minút.

Na hraciu plochu bude dovolený vstup len v športovej obuvy (kopačkách)!

V celom tréningovom areáli je prísny zákaz fajčenia!

Keďže sa z celkových 14 príhlasených tímov 4 tímy ospravedlnili a registračný poplatok uhradilo 8 tímov, konečný počet súťažných družstiev bude 8. Kvôli zmenenému rozpočtu na prenájom hracej plochy, prípravu občerstvenia a nákupu trofejí pre víťazov som musel upraviť hraciu dobu (skrátiť hrací čas na 15 minút – 1 zápas). Počas celého futbalového turnaja bude zabezpečené občerstvenie (minerálky, čerstvé ovocie) a po skončení celého turnaja sa všetky tímy pochutnajú na skvelom kotlíkovom guláši.

Registračný poplatok na 1 tím bol 20,- eur. V tejto cene bude zabezpečený poplatok na prenájom hracej plochy, občerstvenie počas celého turnaju, spomínané chuťovky na večernom stretnutí a súťažná tombola o suveníry Manchesteru United. Fanúšikovia, ktorí nemajú svoj vlastný tím sa môžu registrovať na futbalový turnaj a následne budú pridelení do ostatných tímov – podľa celkového počtu zúčastnených hráčov. V tomto prípade zaplatí jednotlivec za registráciu na mieste 4,- eurá (v tomto poplatku je započítaný aj vstup do pubu, kde sa bude konať večerné stretnutie s občerstvením a tombolou).

Podotýkam, že v niektorých tímoch je väčší počet hráčov ako v ostatných a preto sa poplatok 20,- eur vzťahuje len na 5 hráčov tímu (1 hráč = 4,- eurá). Ostatní hráči budú musieť doplatiť spomínané 4,- eurá na 1 osobu. Dôvod je ten, že znížený počet tímov zapríčinil znížený rozpočet a bolo by neférové, keby tím s 5 hráčmi platil rovnako ako napríklad tím s 8 hráčmi. Myslím si, že tie 4,- eurá sú neni také hrozné, pretože tento turnaj a večerná zábava bude stáť za to a to Vám garantujem!

Osoby, ktoré sa zúčastnia len večerného posedenia v pube zaplatia vstupný poplatok 2,- eurá (v tomto poplatku majú započítaný lístok do tomboly), takže vítaní sú všetci – dievčatá, chlapci, rodičia či starí rodičia!